Філарет прийшов на з'їзд «Батьківщини»... щоби подякувати Порошенку – інтернет-видавництво Церкваріум
17
Пт., вер.

Філарет прийшов на з'їзд «Батьківщини»... щоби подякувати Порошенку

Україна

Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка
 

Рівень тролінгу: Патріарх

Почесний патріарх Філарет подякував Президенту України Петру Порошенку за здобуття Томосу про автокефалію. Його Святість подякував усім Президентам, окрім Віктора Януковича, за сприяння у отриманні автокефалії, «але досяг цієї мети нинішній Президент Петро Олексійович Порошенко», ‒ про це владика Філарет заявив на з'їзді політичної партії «Батьківщина».

Філарет пояснив, що участь Президента у здобутті автокефалії не є втручанням у церковні справи, а є піклуванням про церкву.

Пікантності додає те, що саме сьогодні партія «Батьківщина» висуне кандидатом у Президенти України Юлію Тимошенко. Її основним конкурентом у передвиборчій кампанії є чинний Президент Петро Порошенко.

Є серйозні підстави вважати, що сама Юлія Тимошенко намагалась використати тему автокефалії у своїх електоральних інтересах, внести розбрат у церкву на зіграти на людських амбіціях.  

Раніше на сайті Укрінформу вийшла цікава біографічна стаття про почесного патріарха Філарета. Серед іншого там міститься такий пасаж: «За день до підписання Томосу, 4 січня до патріарха Філарета прийшов політтехнолог одного з лідерів виборчої президентської гонки, того самого учасника, який просив «почекати з Томосом». Сподіваючись чи то підігріти образу, чи-то розтормошити амбіцію, він розказував почесному предстоятелю про те, як він заслуговує на повагу, як його обійшли, як винувата влада, що погодилася на його неучасть у виборчій гонці на митрополичий престол. Розрахунок був простий. Не стільки висловити повагу, скільки спровокувати демарш, якраз перед підписанням Томосу».  

Власні джерела Cerkvarium підтверджують цю інформацію.

Про якого саме політтехнолога йде мова зрозуміти важко, однак про якого політика йде мова здогадатись не важко. Є дві характеристики: лідер президентської передвиборчої кампанії та прохання «почекати з Томосом».

Відповідно до соціологічних рейтингів перше місце у кампанії посідає Юлія Тимошенко. Більше того, третій Президент України Віктор Ющенко нещодавно заявив, що за його каденції Тимошенко, будучі Прем'єр-міністром України, перешкоджала наданню Україні Томосу.  

Також в ефірі телеканалу ICTV вона заявила, що митрополії не достатньо і «...ми обов’язково доб’ємося патріархії...нам треба йти далі та отримати патріархію».

Фактично це було намагання збурити емоції почесного патріарха Філарета, начеб то він лишився поза процесом та обділений увагою. Хоча де-факто усе відбулося так, як він і планував. Він все життя прагнув мати законну визнану українську автокефальну церкву та щоби його називали патріархом. Він хотів, щоби після нього предстоятелем був його наступник митрополит Епіфаній. Він цього прагнув ‒ він це і отримав.

Якби такий сценарій був реалізований, то наслідки для української церкви були би катастрофічними. Адже тоді вона розпалася б, ще не почавшись. І не тільки про її визнання мови не йшло б, але і взагалі було би поставлено хрест на усій ідеї української автокефалії.