Філарет пояснив, які рішення Синоду ПЦУ він не виконуватиме і чому – інтернет-видавництво Церкваріум
07
Ср., груд.

Філарет пояснив, які рішення Синоду ПЦУ він не виконуватиме і чому

Україна

Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка
 

Схоже, в Україні формується тренд на невиконання Конституції, законів чи рішень Синоду

Після закінчення засідання Синоду ПЦУ почесний патріарх Філарет дав власний брифінг для журналістів, під час якого розповів, які рішення Синоду ПЦУ він не буде виконувати, передає телеканал "Еспресо". 

«Рішення Синоду, якщо вони не протирічать канонам і інтересам української церкви, ‒ буду виконувати. А якщо вони завдають шкоду українській церкві, ‒ виконувати не буду» ‒ заявив владика Філарет, який не підписав сьогоднішні рішення Синоду ПЦУ.

Він також звинуватив митрополита Епіфанія у тому, що на нього впливають антиукраїнські, промосковські сили, які начебто влилися до церкви з Московського патріархату. Проте на уточнююче запитання, про кого саме йде мова, Філарет відмовився відповідати, наголосивши, що він ці сили відчуває.

Також він не відступився від ідеї відродження Київського патріархату. «Я виступаю за Єдину Українську православну церкву, яка отримала Томос, але в середині України ми зберігаємо Київський патріархат. Бо Київський патріархат є гарантією незалежності і від Москви, і від Константинополя» ‒ також зауважив Філарет попри те, що члени Синоду переконували його, що Київського патріархату більше не існує, адже він ліг в основу Православної Церкви України.