Два світи, два способи життя: реакції священиків РПЦ та УПЦ (МП) – інтернет-видавництво Церкваріум
19
Нд., вер.

Два світи, два способи життя: реакції священиків РПЦ та УПЦ (МП)

Україна

Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка
 

Продовжуємо стежити за реакцією представників РПЦ і УПЦ на рішення Синоду Вселенського патріархату. Два клірики однієї юрисдикції дивляться на проблеми, як виявилося, абсолютно по-різному

Протоієрей Георгій Коваленко, ректор Відкритого Православного Університету, на сторінці Мережі Відкритого Православ’я опублікував заяву від імені кліру і вірних УПЦ (МП), в якому повідомляється, що в разі оголошення РПЦ і УПЦ (МП) про повне припинення євхаристійного спілкування з Константинополем, вони залишаться в євхаристійній єдності як зі Вселенським православ’ям, так і з ієрархами і вірними майбутньої Помісної Церкви.

Зовсім іншої точки зору дотримується протоієрей Андрій Новіков, колишній клірик Одеської єпархії, який раптово покинув Україну в 2014 році і тепер є кліриком Московської єпархії. Так отець Андрій на своїй фейсбук-сторінці закликає до негайного розриву всіх відносин з Константинополем. У своїх сміливих пропозиціях священик зайшов настільки далеко, що запропонував анафематствувати самого Вселенського патріарха, за «лжевчення про право Стамбульського єпископа на скасування і перегляд анафем і заборон Помісних Церков», хоча це прямо передбачено 9 і 17 правилами IV Вселенського Собору.

Час покаже, чи зважиться Москва на такі радикальні дії чи ні. Нагадаємо, найближче засідання Священного Синоду РПЦ заплановано на 15 жовтня в Мінську, Білорусь.