Держава гарантує права прихожан Московського патріархату після надання автокефалії — екс-заступник голови АП – інтернет-видавництво Церкваріум
19
Нд., вер.

Держава гарантує права прихожан Московського патріархату після надання автокефалії — екс-заступник голови АП

Україна

Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка
 

Держава гарантує право прихожан Української православної церкви Московського патріархату залишатися прихожанами цих церков після надання Україні автокефалії та створення незалежної української православної церкви.

Про це Громадському повідомив колишній заступник Адміністрації президента Ростислав Павленко.

«Ніхто не перешкоджатиме їм вільно сповідувати свою віру, вільно висловлювати свої погляди, вони матимуть такий самий захист держави, як і інші і провокації щодо них будуть зупинятися так само рішуче, як і будь-які дії щодо силового протистояння проти автокефлаії. Тобто, держава не робить різниці між церквами, між віруючими різних церков», — заявив він.

«Меседж дуже простий: оскільки десятки мільйонів віруючих бажають канонічного спілкування і не бачать себе в московській церкві — задача держава створити незалежну українську православну церкву. Але ті, хто бажають залишитися в спілкуванні з Москвою — мають таке саме право це робити і це право так само буде захищене державою», — додав Павленко. 

Раніше предстоятель УПЦ Київського патріархату Філарет заявив, що після отримання Українською церквою Томоса про автокефалію частина Московського патріархату (МП), яка не захоче приєднуватися до єдиної помісної православної церкви, має перейменуватись у «Російську православну церкву в Україні».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Томос для України: все буде добре

Нагадаємо, 7 вересня у межах підготовки до надання автокефалії православній церкві в Україні Вселенський Патріархат призначив двох екзархів в Києві. У Київському Патріархаті привітали це рішення і зазначили, що екзархи виконуватимуть роль «послів» у процесі надання Україні автокефалії. 

Раніше, з 1 по 3 вересня у Стамбулі відбулося загальне зібрання єпископату Константинопольської Патріархії. На ньому обговорили питання про створення єдиної помісної української церкви.

Зранку 31 серпня московський патріарх Кирило прибув до Стамбула на зустріч з Константинопольським патріархом Варфоломієм. Константинопольський патріарх повідомив патріарху Кирилу, що розглядає питання впровадження автокефалії в Україні.

Як повідомлялося, в УПЦ Московського патріархату заявили, що Томос про надання автокефалії Українській православній церкві вже написаний.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Геть від Москви: чи підтримають прихожани та священики УПЦ МП єдину помісну церкву в Україні?

В УПЦ МП заявляли, що Патріарх УПЦ КП Філарет закликає до «релігійної війни».

Нагадаємо також, 19 квітня Рада підтримала звернення президента про створення Української помісної церкви

Порошенко зустрівся з представниками українських церков. Патріарх УПЦ КП Філарет та предстоятель УАПЦ Макарій передали главі держави звернення до Вселенського патріарха Варфоломія про надання українській церкві Томосу про автокефалію. Відтак глави українських церков закликали Варфоломія надати дозвіл на створення єдиної української церкви.

УПЦ Київського патріархату також закликала УПЦ МП підтримати створення помісної церкви. В УПЦ МП заявили, що немає ніяких підстав для визнання іншої православної церкви.

Помісна церква — це об'єднання всіх православних вірян, яке створюється за територіальним принципом. Помісна церква виступає на противагу вселенській, стає незалежною та самоврядною на території певної держави та зазвичай узгоджується з політико-адміністративним поділом та державними кордонами

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Молитися по-новому: що таке помісна церква і навіщо вона потрібна

Спеціально для hromadske.ua