Через карантин УПЦ МП відмовляється від хресного ходу в Києві на свято Хрещення Русі – інтернет-видавництво Церкваріум
26
Сб., лист.

Через карантин УПЦ МП відмовляється від хресного ходу в Києві на свято Хрещення Русі

Україна

Рейтинг користувача: 1 / 5

Активна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

Карнавалу-2020 не буде

Цього року УПЦ МП вирішила не дратувати суспільство та владу своїм велелюдними хресним ходом на річницю Хрещення Русі, яке відзначають 27-28 липня. Причина банальна - продовження Урядом карантину до 31 липня. Карантинні заходи пов'язані з відновленням рівня захворюваності на коронавірус після запровадження адаптивного карантину та передбачають суттєве обмеження масштабів церковних зібрань.

Як сказано в тексті циркуляру, випущеного Київською митрополією УПЦ МП, "проведення традиційного Хресного ходу за участі єпископату, духовенства, чернецтва та мирян не є можливим". При цьому митрополит Онуфрій благословив цього року святкувати на місцях, додавши до молебнів святкові передзвони.

Останніми роками ці хресні ходи перетворились на політичні демонстрації, які мали б показати іншим релігійним організаціям та владі, скільки віруючих кожна Церква може мобілізувати для захисту своїх прав. Аналогічна технологія зараз відпрацьовується в Чорногорії, але і там влада через коронавірус заборонила багатолюдні мітинги на підтримку Сербської церкви.