Архієпископ Даниїл Зелінський: Ми змогли зустрітись з 18 єпископами УПЦ МП – інтернет-видавництво Церкваріум
19
Нд., вер.

Архієпископ Даниїл Зелінський: Ми змогли зустрітись з 18 єпископами УПЦ МП

Україна

Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка
 

Заборона на контакти з патріаршими екзархами не спрацювала

В інтерв’ю ВВС патріарший екзарх в Україні архієпископ Памфілійський Даниїл Зелінський розповів, як відбувались контакти екзархів з представниками УПЦ МП. Попри те, що єпископат цієї православної юрисдикції отримав жорстку вказівку ігнорувати запрошення екзархів та не погоджуватись на жодні переговори щодо створення єдиної помісної української церкви, все ж вдалось поспілкуватись з 18 єпископами. Ці зустрічі відбувались засекречено, щоб не створити привід для покарань цих єпископів з боку керівництва УПЦ МП. За словами владики Даниїла, всі вони були готові підтримати об’єднавчий процес, і навіть сьогодні не покинули думку долучитись до новоствореної Православної Церкви України. Але через побоювання канонічних санкцій вони вибрали тактику очікування, чи нададуть Україні томос про визнання автокефальної Церкви. Якщо так, то може початись робота з духовенством в напрямку приєднання до ПЦУ.

І навіть сьогодні ці переговори тривають, хоча є певні гальмуючі обставини у вигляді фінансування блокуючих акцій з боку певних політиків. При цьому успішний розвиток подальшого об’єднавчого процесу залежить і від того, наскільки архієреї зможуть знайти між собою порозуміння щодо нових кадрових призначень.

При цьому архієпископ відзначив спокійний характер нового очільника ПЦУ митрополита Епіфанія, який є прихильником неконфліктного вирішення цих питань.