Мінкульт планує активізувати перейменування УПЦ МП – інтернет-видавництво Церкваріум
26
Сб., лист.

Мінкульт планує активізувати перейменування УПЦ МП

Релігійна свобода

Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка
 

"Вироблено в Росії"

Очевидно, що в новому Мінкульті є воля закликати УПЦ в єдності з Московським патріархатом перереєструвати найменування всіх релігійних громад та організацій з вказанням своєї належності до церкви в країні-агресорі.

Як повідомляє агенція Інтерфакс-Україна, перший заступник міністра Світлана Фоменко заявила, що міністерство найближчим часом має намір активізуватися щодо вирішення питання про перейменування Української православної церкви (Московського патріархату).

"Процес триває, але поки перемоги у нас немає. Я думаю, що найближчим часом ми активізуємось в цьому питанні", - сказала Фоменко в коментарі агенції "Інтерфакс-Україна".

Нагадаємо, що нещодавно сам міністр культури Володимир Бородянський сказав, що він позитивно ставиться до Закону, яким для УПЦ МП встановлено необхідність додати до своєї назви вказівку на належність до РПЦ. Це викликало неабияку паніку в самій УПЦ МП та агресивну реакцію низки народних депутатів, які відверто лобіюють інтереси Московського патріархату в Україні. Однак, як відомо, коли це було вигідно, ця церква визначала свою належність до РПЦ на табличках власних храмів. Тепер концепція змінилась, вказівка на належність до РПЦ стала фактором ризику втрати вірян, багато з яких навіть не здогадується про цю належність, орієнтуючись лише на таблички на храмах.