Храму Московського патріархату у Верховній Раді – не бути: рішення Суду – інтернет-видавництво Церкваріум
26
Сб., лист.

Храму Московського патріархату у Верховній Раді – не бути: рішення Суду

Релігійна свобода

Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка
 

На «судовому фронті» не тільки зрада, але іноді і перемога

Діяльність Свято-Володимирського храму Московського Патріархату у приміщеннях Верховної Ради України має бути припинена. До такого висновку прийшов Окружний адміністративний суд Києва, пише РІСУ із посиланням на текст постанови № 640/3130/19.

З позовом звернувся нардеп Віктор Романюк. Він підкреслював незаконність роботи храму Московського патріархату в приміщеннях парламенту і бездіяльність апарату ВР щодо закриття культового закладу.

Суд погодився з доводами позивача частково. Зокрема, бездіяльність Апарату Верховної Ради України щодо неприпинення діяльності Свято-Володимирського храму Московського патріархату визнана протиправною. Тепер співробітники Апарату мають припинити діяльність церкви, звільнивши кабінет, в якому вона розміщувалася.

Рішення може бути оскаржене впродовж місяця.

Зазначимо, що храм Московського патріархату в стінах Верховної Ради працює понад 10 років. Правового статусу він не має. Оформлена кімната № 713, в якій розташований храм, на нардепа з Опозиційного блоку – Юрія Мірошніченка, який є прихильником УПЦ (МП). Його помічником певний час був намісник десятинного МАФу, скандально відомий єпископ Гедеон (Харон).

Сам же Мірошніченко пояснює, що храм УПЦ (МП) начебто є молитовною кімнатою для усіх віруючих працівників Верховної Ради і називає його «Кабінетом милосердя». Він також вважає, що це є «способом реалізації депутатських повноважень народного депутата України».