Заступником патріарха Кирила став покровитель Гіркіна – інтернет-видавництво Церкваріум
19
Нд., вер.

Заступником патріарха Кирила став покровитель Гіркіна

Помісні церкви

Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка
 

Спочатку вони захоплюють наші території, а потім дивуються, чому ми їх не любимо

Заступником патріарха Кирила у Всесвітньому Російському Народному Соборі був обраний Костянтин Малофєєв, передає канал Царьград, який належить Малофеєву.

«Посада заступника голови ВРНС – велика честь і колосальна відповідальність для мене. Ту довіру, яку мені надали глава Собору – Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил і всі соборяни, необхідно не просто виправдати, але зробити все, щоб Всесвітній Російський Народний Собор увійшов до підручників вітчизняної історії майбутнього нашої країни в одному рядку з Земськими соборами російської держави», – сказав Костянтин Малофеєв під час церемонії призначення.

Уточнюється, що разом з керуючим справами Московської Патріархії митрополитом Тверським і Кашинським Савою Костянтин Малофеєв стане одним з ключових керівників Собору і буде курувати низку напрямків роботи організації, зокрема розробку стратегії розвитку Росії до середини XXI століття.

Довідка Cerkvarium. Всесвітній Російський Народний Собор – громадська організація РФ, що проповідує імперіалістичні цінності, критикує демократичний лад і західний вектор розвитку, яка стверджує «особливий шлях розвитку» Росії. Головним ідеологом і головою Собору є патріарх Московський Кирил. Саме з трибуни ВРНС він вперше детально представив свою доктрину «Русского мира», яка лягла в основу збройного конфлікту РФ проти України, анексії Криму та окупації частини Донецької і Луганської областей. ВРНС декларує у своїх цілях захист росіян за межами РФ. З 2005 р. організація отримала спеціальний консультативний статус при Економічній і Соціальній Раді ООН.

Костянтин Малофеєв – російський бізнесмен, олігарх. Брав активну участь в анексії Криму та окупації окремих районів Донецької та Луганської областей. Саме фонд Василя Великого, що належить Малофеєву, організував привіз реліквії Дарів Волхвів до Криму у січні 2014 року, хоча у початковій програмі це не передбачалося. За свідченням коллаборанта екс-віце-прем'єра Криму Рустама Теміргаліева, під прикриттям цієї реліквії приїхала делегація російських чиновників вести переговори по здачі Криму та його анексії. Серед інших, брав участь в переговорах член Ради Федерації Дмитро Саблін – організатор руху «Антимайдан». Персонал Малофеєва – начальник служби охорони Ігор Гиркин – брав участь у захопленні м. Слов’янськ Донецької області, а консультант Олександр Бородай «був обраний» «прем’єр-міністром» т.з. «ДНР». Малофеєва підозрюють у фінансовому співробітництві з ультраправим політиком Марі Ле Пен, а також у фінансуванні спроби перевороту у Чорногорії в 2016 р.

Cerkvarium згоден з уже висловленими думками аналітиків про те, що це призначення є показником того, що патріарх Кирило після провалу в Україні змушений шукати нових спонсорів, і не гребує ніякими зв’язками, наскільки токсичними вони б не були. Очевидно, що це поганий знак для УПЦ (МП), оскільки патріарх вже не думає про їхню долю, і готовий співпрацювати з будь-якими особами та організаціями, особливо не переймаючись репутацією його української філії. Всі токсичні зв’язки РПЦ дуже добре відстежуються і УПЦ (МП) буде все складніше лавірувати між перебуванням у Московському патріархаті і претензіями на слово «Українська» у назві. І, крім того, ймовірне фінансування певних осіб з УПЦ МП з гаманця Малофеєва ще більше підірве довіру до "єдиної канонічної" церкви в Україні.

Про те, як глибоко УПЦ МП встигла загрузнути в підтримці окупантів в Криму та на Донбасі, можна почитати в ґрунтовному розслідування співорганізатора Cerkvarium Тетяни Деркач "Московський патріархат в Україні: анатомія зради".