Запорізький митрополит УПЦ МП закликає до бунту всередині помісних церков у випадку визнання ПЦУ – інтернет-видавництво Церкваріум
25
Чт., лип.

Запорізький митрополит УПЦ МП закликає до бунту всередині помісних церков у випадку визнання ПЦУ

Помісні церкви

Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка
 

Буде така боротьба за єдність православ'я, що каменя на камені не залишиться

Одіозний митрополит Запорізький та Мелітопольський Лука (УПЦ МП), який останнім часов взяв на себе місію бути рупором всеправославного апокаліпсису, в своєму телеграм-каналі озвучив заклик до розколів всередині помісних церков у випадку визнання ПЦУ:

"Навіть якщо Синодом або Собором архієреїв тієї чи іншої Православної Церкви під тиском і буде прийнято позитивне рішення щодо визнання ПЦУ, то всередині цієї ж Церкви обов'язково знайдеться достатня кількість розсудливих ​​архієреїв, духовенства та мирян, які залишатимуться вірними канонічному церковному устрою. Ці люди за жодних умов не приймуть визнання ПЦУ і припинять згадувати тих предстоятелів і архієреїв, які її визнали. Вірні сини і дочки Православної Церкви так само за жодних умов не приймуть нову модель церковних відносин, яку...нав'язує Православ'ю Дімітріос Архондоніс".

При цьому войовничий митрополит не вперше закликає "вірних синів та дочок" піти на відкритий бунт проти своєї церкви лише через питання визнання ПЦУ, яке не впливає на догматику (віросповідання). 

"Що робити тим священнослужителям, які не хочуть брати участі в сатанинській «церковній» вакханалії, затіяної предтечами антихриста?... Потрібно негайно виходити з тих церковних спільнот і припиняти євхаристійне спілкування з тими єпископами, які погодилися йти шляхом зради своєї віри. Формальне дотримання канонічного права в умовах війни, що почалася проти Православ'я - неможливо. Потрібно відчувати і розуміти внутрішній сенс церковних канонів, живучи в дусі і традиції Священного Передання".

Можна припустити, що Москва вже чітко розуміє безперспективність створення глобального міжцерковного розколу та неефективність власних потуг запобігти визнанню ПЦУ. Єдине, що залишається - перейти на шантаж помісних церков внутрішніми розколами, що фактично означає в перспективі необхідність створення парасинагог для бунтівників. Адже на території Греції немає присутності внших канонічних церков, в тому числі і Московського патріархату. Тобто, в чому звинувачували українських автокефалів - то робитимуть самі.

В будь-якому випадку, на меседжі митрополита Луки варто звернути увагу в помісних церквах.