Запорізький митрополит УПЦ МП Лука порівняв Константинополь з гадаринськими свинями – інтернет-видавництво Церкваріум
05
Нд., груд.

Запорізький митрополит УПЦ МП Лука порівняв Константинополь з гадаринськими свинями

Помісні церкви

Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка
 

Цікаво, хто вчив митрополита церковному ораторському мистецтву

Митрополит Запорізький і Мелітопольський Лука (УПЦ МП), відомий своєю нестриманістю та оригінальним лексиконом, вчергове накинувся на Вселенський патріархат. Цього разу він обізвав Константинополь "гадаринськими свинями", які кинулись "на святу землю" (України - прим. Cerkvarium). Опублікований в його телеграм-каналі спіч має урочисту назву "Тим, хто кидає в мене каміння, я простягаю руку". Але зміст тексту має зовсім протилежний сенс. 

"Тих, хто втрачає мужність і твердість у вірі, очікують великі біди.
Т.зв. «Константинопольський патріархат» тому наочний приклад. Продавши за тридцять срібняків вірність канонам Церкви Христової, вони обміняли благодать на «дар» подібний до того, який отримали від Бога гадаринських свині. Вони кинулися з кручі Фанара на нашу святу землю, щоб її тут рити в пошуках трюфелів і жолудів, які погодилися б увійти з ними в «благодатну» єдність. Це біснування вони називають «любов'ю»".

Але Лука трошки схибив, забувши, що за Євангелієм гадаринські свині кинулись з кручі в море й потонули, а не потрапили на якусь святу землю в пошуках трюфелів. Порівняння, як бачимо, зовсім не на користь "святої землі".

Нагадаємо, раніше митрополит Російської церкви писав листа афонським монахам, де погрожував їм різними карами небесними у випадку визнання ними ПЦУ, а також обзивав Вселенського патріарха злодієм, розбійником, вовком в овечій шкурі, єресіархом і апостолом сатани. На що отримав від клірика Вселенського патріархату архімандрита Романа Анастасіадіса жорстку відповідь: "За яким правом, а краще сказати, з якої зухвалості написав митрополит Лука лист до монахів Святої Гори? В якості кого? Що таке Свята Гора? Прохідний двір його дідуся?".

Якщо так далі піде, найближчим часом можна очікувати й анафеми від представника "канонічної" УПЦ МП - і не тільки вже на адресу Вселенського патріарха.