Закон про віросповідання в Чорногорії "призупинено": чергова дезінформація на захист Сербської церкви – інтернет-видавництво Церкваріум
16
Вт., квіт.

Закон про віросповідання в Чорногорії "призупинено": чергова дезінформація на захист Сербської церкви

Помісні церкви

Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка
 

Російські ЗМІ зарано оголосили Сербську церкву переможицею

Сьогодні низка російських агенцій (РІА Новини, ТАСС) з посиланням на чорногорське видання Vijesti опублікувала новину про те, що комісар ЄС з питань розширення та політики сусідства Олівер Варгелі сказав, що прем'єр Душко Маркович повідомив йому про готовність уряду тимчасово відкласти дію закону про свободу віросповідання. Проте в буквальному перекладі ця новина містить припущення:

Evropski komesar za susjedsku politiku i pregovore o proširenju Oliver Varhelji rekao je navodno da mu je premijer Duško Marković saopštio da je Vlada spremna da privremeno odloži primjenu Zakona o slobodi vjeroispovijesti.

Više izvora Vijestima je potvrdilo da je Varhelji tu poruku prenio na sastanku sa crnogorskom opozicijom.

Marković je navodno ponudio da se primjena Zakona odloži do odluke Ustavnog suda, a u slučaju da bude odbijena inicijativa Mitropolije crnogorsko-primorske, do odluke Suda u Strazburu.

Мова в повідомленні йде про те, що джерела Vijesti в чорногорській опозиції надали таку інформацію, що прем'єр-міністр країни сказав єврокомісару, що готовий призупинити дію закону. Але кореспондент Vijesti вирішив убезпечити себе, і тому вжив слово "ймовірно":

Єврокомісар з політики сусідства та переговорів по розширенню Олівер Вархелі імовірно заявив, що прем'єр-міністр Душко Маркович повідомив йому, що уряд готовий призупинити застосування Закону про свободу віросповідання.

Кілька джерел підтвердили в News, що Варгелі передав повідомлення на зустрічі з чорногорської опозицією.

Маркович нібито запропонував відкласти застосування Закону до рішення Конституційного суду, і в разі, якщо ініціативу Чорногорсько-Приморської метрополії буде відхилено, до рішення Страсбурзького суду.

Ця новина викликала піднесення в УПЦ МП, деякі коментатори навіть натякали, що українській владі треба уважно придивитись до чорногорського прецеденту.

Проте на офіційному сайті Чорногорського уряду немає навіть натяку на "здачу інтересів держави" на догоду Сербській церкві (яка навіть погрожувала громадянською війною через імплементацію цього закону). Прем'єр-міністр сказав єврокомісару, що Закон прийнято "відповідно до нашого суверенного права регулювати цю галузь відповідно до кращих міжнародних стандартів та практик, а також рекомендацій Венеціанської комісії", а також про те, що ця історія супроводжувалась агресивною кампанією по дезінформації.

Своєю чергою, єврокомісар відзначив, що прийняття такого роду законодавства - компетенція не Євросоюзу, а самої національної держави, і побажав вирішити конфлікт якнайкраще для всіх.

Через кілька годин саме видання Vijesti опублікувало спростування самого Душко Марковича про призупинення дії закону. Мова йде лише про право Чорногорсько-Приморської митрополії інціювати розгляд спірного питання в Конституційному суді. 

Нагадаємо, президент Чорногорії Міло Джуканович пообіцяв, що уряд не піддасться на шантаж Сербської церкви.