Якби ми знали зміст томосу - не прийняли б його, - Філарет – інтернет-видавництво Церкваріум
19
Нд., вер.

Якби ми знали зміст томосу - не прийняли б його, - Філарет

Помісні церкви

Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка
 

Знов томос "не такий", автокефалія неавтокефальна

Сьогодні, 11 червня, почесний патріарх Філарет скликав форум «За Українську Православну Церкву! За Київський патріархат!», де зробив багато провокаційних заяв. Найбільше дісталось томосу, який виявився "не таким" (що є неправдою та маніпуляцією).

Зокрема, однією з причин відродження Київського патріархату Філарет назвав невідповідність змісту томосу очікуванням. «Цей Томос ми не приймаємо, тому що ми не знали змісту Томосу, який нам дали. Якби ми знали зміст, то 15 грудня то не голосували б за автокефалію. Бо нам не потрібно переходити з однієї залежності під іншу", - цитує Філарета ТСН з посиланням на Громадське.

Проте, за інформацією Cerkvarium з достовірних джерел, умови томосу постійно коригувались саме через провокаційну поведінку самого митрополита Філарета влітку-восени 2018 року. Тому не варто винити в усьому одних греків.

Філарет вважає, що ПЦУ потрапила у фатальну залежність від Константинополя ледь не на правах митрополії: "...нам не потрібно переходити з однієї залежності під іншу. Московський патріархат служить інтересам Москви, ПЦУ служить грекам. А хто служитиме Україні?". Однак, можна скоріше говорити про те, що під залежністю ПЦУ від греків Філарет вважає незалежність від нього самого.

Нажаль, архієрей ПЦУ повторює типові московські темники про "не такий" томос, чим вносить велике сум'яття не тільки в ряди проавтокефально налаштовних представників УПЦ МП, але й вірних ПЦУ.

Нарешті, митрополит надто переоцінює свою владу над архієреями, заявляючи, що "знали б зміст томосу, ми б його не прийняли". Як показали події грудня 2018 року, єпископат УПЦ КП виявився достатньо свідомим, щоб дозволити через амбіції окремої людини втратити історичний шанс.