Вселенський патріарх має право підтримувати порядок в православ'ї, - грузинський митрополит – інтернет-видавництво Церкваріум
28
Вт., вер.

Вселенський патріарх має право підтримувати порядок в православ'ї, - грузинський митрополит

Помісні церкви

Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка
 

Грузинська церква все більше висловлює втомленість від тиску та шантажу РПЦ

Сайт Panorthodox Synod опублікував фрагмент проповіді митрополита Урбніського та Руїського Іова (Грузинська православна церква), в якій він, зокрема, висловив свою позицію щодо ролі Вселенського патріарха у вирішенні міжцерковних конфліктів.

Так, за словами митрополита, християнство - це дещо набагато більше аніж політика чи дипломатія. Якщо священники знаходяться під політичним впливом, то вони подають дуже негативний особистий приклад пастві, яка через певний час не довірятиме своїм пастирям. Крім того, політика не стосується питання спасіння.

Але Вселенський патріарх має особливі права та привілеї задля того, щоб підтримувати порядок серед православних церков та не допускати хаосу в міжцерковних стосунках.

Це фактично означає, що в Грузинській церкві схиляються до позиції саме патріарха Варфоломія в питанні вирішення української церковної кризи та припинення канонічної аномалії. Нагадаємо, що вже більше десятка грузинських митрополитів відкрито висловились на підтримку ПЦУ та її право бути визнаною. Хоча офіційно ГПЦ оголосила про свою нейтральну позицію, яка базується на очікуванні, що Вселенський та Російський патріархи самі між собою вирішать конфлікт через Україну, тиск РПЦ починає викликати втому і навіть роздратування.