В ПЦУ пояснили присутність чорногорського клірика на службі – інтернет-видавництво Церкваріум
19
Нд., вер.

В ПЦУ пояснили присутність чорногорського клірика на службі

Помісні церкви

Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка
 

Літургія проходила під проводом митрополита Галльського Емануїла

На офіційному сайті ПЦУ оприлюднено інформаційне повідомлення, в якому роз'яснюється ситуація з участю у літургії представника невизнаної Чорногорської православної церкви. 

Офіційна інформація // Official information

14 Червня 2019

У зв‘язку з поширенням у закордонних медіа звинувачень на адресу Православної Церкви України щодо участі в Літургії 25 травня 2019 р. серед понад 150 співслужителів архімандрита Бориса, який зараз належить до не визнаної Вселенським Патріархатом юрисдикції в Чорногорії, повідомляється наступне. 

До отримання Патріаршого і Синодального Томосу про автокефалію Церква в Україні мала спілкування з тими, хто серед православних бажав спілкування з нею. Після отримання Томосу Православна Церква України має і підтримує церковно-канонічне спілкування зі Вселенським Патріархатом і лише з тими Церквами, з якими таке спілкування має Вселенський Патріархат. Участь вказаної вище особи у Літургії не означає, що Православна Церква України визнає юрисдикцію, до якої він належить, чи має з цією юрисдикцією церковно-канонічне спілкування. Якщо комусь цією подією було завдано шкоди, то запевняємо, що відбулося це не навмисно. 

Ми сподіваємося, що у майбутньому всі церковні питання, які зараз турбують побожний чорногорський народ так само, як донедавна вони турбували український народ, будуть вирішені на благо повноти Православної Церкви, у відповідності до канонічного порядку, за участі Вселенського Патріархату як Першого Престолу і Матері-Церкви. Також ми сподіваємося що улюблена у Христі Сестра Сербська Православна Церква встановить церковно-канонічне спілкування з Православною Церквою України, до чого її закликає і Томос Вселенського Патріарха. Відтак усі питання, які виникають у відносинах між Помісними Церквами, будуть вирішуватися у звичайному порядку, в дусі братньої любові, а не через публікації у медіа. 

Прес-служба Київської Митрополії Української Православної Церкви (ПЦУ)