В диптиху Елладської церкви на 2020 рік вже з’явилась згадка про томос ПЦУ – інтернет-видавництво Церкваріум
26
Вт., жовт.

В диптиху Елладської церкви на 2020 рік вже з’явилась згадка про томос ПЦУ

Помісні церкви

Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка
 

Крок за кроком ми входимо в сім'ю помісних православних церков

Днями вийшов новий Диптих Елладської церкви на 2020 рік. В ньому вперше на сторінці 29 згадано надання Православній церкві України Патріаршого та Синодального томосу:

Зауважимо, що та частина Диптиху, в якій перераховано всіх канонічних єпископів помісних церков, формується щорічно в травні, коли розсилаються листи з відповідними запитами.  В цьому травні, як відомо, процес визнання ПЦУ ще тривав, тому переліку всіх єпископів нашої церкви в Диптиху ще немає.  Єдина помісна церква, яка може «до останнього» уточнювати перелік чинних архієреїв – сама ЕПЦ, якій непотрібно розсилати кудись підтверджувальні листи. За словами джерел Cerkvarium, в новому Диптиху-2021 ПЦУ вже буде зазначено на підставі інформації, наданої нею в травні наступного року.

Важливо: єпископат УПЦ МП на чолі з митрополитом Онуфрієм зазначено в розділі «Російська церква» - адже саме РПЦ надсилає перелік своїх єпископів до Афін:

Дуже цікаво, як сформують свій диптих всіх діючих єпископів ЕПЦ в Російській церкві, яка гібридно розірвала стосунки з ними, не пориваючі з усією ЕПЦ.