Українському православ'ю належить мати визнану автокефалію, - патріарх Александрійський – інтернет-видавництво Церкваріум
21
Чт., жовт.

Українському православ'ю належить мати визнану автокефалію, - патріарх Александрійський

Помісні церкви

Рейтинг користувача: 4 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаНеактивна зірка
 

На зустрічі з послом України в Єгипті Феодор ІІ торкнувся питання української автокефалії

28 березня відбулась зустріч Александрійського патріарха Феодора ІІ та посла України в Єгипті Геннадія Латія. 

Як повідомляє офіційний сайт українського посольства в АРЄ, у ході зустрічі Посла Геннадія Латія з Його Блаженством було обговорено питання автокефалії Православної Церкви України. Патріарх висловив переконання, що українському православ’ю належить мати власну автокефальну церкву, яку визнаватимуть інші православні церкви.

Після спільної молитви Патріарх Феодор ІІ поспілкувався з працівниками Посольства та присутніми представниками української громади. Його Блаженство з надзвичайною теплотою поділився спогадами про роки життя, проведені в Україні, зокрема в Одесі. Патріарх висловив щире захоплення українцями, яких він пам’ятає «як гарних, відкритих людей із великим серцем».

У той же час офіційний сайт патріархії наводить такі слова патріарха: "Я слідкую за цим питанням з обережністю та молитвою, бажаючи та борячись за найкращі інтереси всієї Православної Церкви". Також патріарх побажав позитивних результатів на президентських виборах в Україні.

Отже, можна побачити певне пом'якшення позиції Феодора ІІ, який постійно активно підтримував УПЦ МП та під час відвідин Одеси напередодні отримання ПЦУ томосу про автокефалію закликав віруючих цієї юрисдикції залишатися в канонічній церкві.

А до того було оприлюднено досить обтічний спільний лист очільників Александрійського патріархату та Польської православної церкви, в якому вони просили відновити в Україні канонічний порядок та усіх, від кого це залежить, запобігти конфліктам через питання надання Україні церковної автокефалії. В коментарі на цей лист архієпископ Тельміський (Константинопольський патріархат) Іов (Геча) пояснив, що мали на увазі предстоятелі двох Церков: «Я так розумію, що в заяві ясно говориться про автокефалію і про наведення КАНОНІЧНОГО порядку в церковному житті в Україні. Тобто, розділення в Україні потребує введення ЦЕРКОВНОГО порядку. Цю проблему може вирішити тільки надання автокефалії».