У РПЦ новий єпископ – підполковник російської армії – інтернет-видавництво Церкваріум
19
Нд., вер.

У РПЦ новий єпископ – підполковник російської армії

Помісні церкви

Рейтинг користувача: 4 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаНеактивна зірка
 

Підсилюють штат перевіреними кадрами

Вищий керівний орган Московського патріархату – Священний Синод – на своєму засіданні 4 квітня 2019 р. призначив патріарху Кирилу ще одного вікарного єпископа (помічника) з титулом «Клінський». Ним став протоієрей Сергій Привалов – колишній російський військовий, підполковник Збройних Сил РФ.

Сам Привалов з родини військових. Родом з Брянська, закінчив Житомирське вище командне училище радіоелектроніки ППО. Працював на посадах офіцера служби щодо запобігання несанкціонованого застосування ядерної зброї, начальника відділення лабораторії Військової академії та викладача кафедри захисту інформації.

У серпні 2001 р. звільнений зі Збройних Сил за скороченням штату. Отримав богословську освіту та захистив кандидатську дисертацію на тему: «Військово-конфесійні відносини Російської православної церкви зі Збройними силами Російської Федерації: теоретичні основи і перспективи розвитку». Відповідав за зв’язки РПЦ зі збройними силами та правоохоронними установами. З травня 2005 р. – керує організаційно-мобілізаційним відділом, а з листопада 2009 р. – відділом Космічних військ у структурі Синодального відділу (щось на зразок профільного міністерства) Московського патріархату із взаємодії зі збройними силами та правоохоронними установами.

З 2011 р. він заступник керівника цього Синодального відділу, з 2013 р. – в.о., а з 2016 р. – повноправний керівник. У 2013 р. його включили до складу Вищої Церковної Ради РПЦ – неформально один з найважливіших органів прийняття рішень, складається з довірених патріарху Кирилу осіб, формує всі основні рішення, які потім «спускаються» формальним керівним органам для затвердження.

З 2013 р. Привалов також входить до громадської ради при МВС Росії. Нагороджений відомчими нагородами: в 2013 р. медаллю «За зміцнення митної співдружності», в 2014 р. медаллю «За зміцнення бойової співдружності», та в 2019 р. медаллю Міноборони Росії.

Протоієрей Сергій Привалов послідовно пропагує широку присутність РПЦ у російській армії, захищає і виправдовує агресивну військову політику Російської Федерації, зокрема курує військове духовенство на російських базах у Сирії.

Cerkvarium вважає, що це призначення – спроба посилити взаємодію між РПЦ і Міноборони РФ. Для військових це зрозумілий жест, тепер з ними буде взаємодіяти не якийсь там «капітан» (а протоієрей у православної ієрархії займає десь таке ж місце, як і капітан в армійській системі), а цілий генерал-майор (що відповідає посаді вікарного єпископа). У РПЦ оцінили показну побожність міністра оборони С. Шойгу і хочуть цим скористатися. Опосередкованим свідченням ставки Московського патріархату на поглиблення прямих зв’язків з Міноборони, є те, що головний інтелектуальний захід РПЦ – Міжнародні Різдвяні читання – наступного року цілком і повністю будуть присвячені Другій Світовій Війні (офіційно тема звучить так – «Велика Перемога: спадщина і спадкоємці»).

А в українському філіалі Московського патріархату продовжать надувати щоки і напоказ обурюватися – чому це їхніх священиків не пускають капеланами до Збройних Сил України.