У Болгарії критикують Український Об’єднавчий Собор проросійські митрополити – інтернет-видавництво Церкваріум
18
Пн., жовт.

У Болгарії критикують Український Об’єднавчий Собор проросійські митрополити

Помісні церкви

Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка
 

У Болгарії розкритикували Український Об’єднавчий Собор. Хто за цим стоїть?

Ілля Бей

Вчора на офіційному сайті Болгарської Православної Церкви було передруковано інтерв’ю, яке дав преосвященний Данило, митрополит Відінський, сайту «Гласова» напередодні Об’єднавчого Собору у Києві (опубліковане на сайті-джерелі 15.12.2018 р. о 09:35). Слід зазначити, що сайт Патріархії передруковує всі більш-менш значущі тексти своїх архієреїв, навіть в тих випадках, коли вони озвучують точки зору, які не підтримуються Синодом.

Так було зі спільною заявою митрополитів Данила, Гавриїла та Іоанна, які пропонували винести «українське питання», за пропозицією патр. Кирила (Гундяєва), на Всеправославний Собор. Сайт БПЦ опублікував їхню заяву, а потім Синод відхилив цю пропозицію. Втім, тоді ж була створена спеціальна комісія з питання, пов’язаного з церковним розколом в України, при Синоді Болгарської Церкви.

З інтерв’ю митр. Данила видно, що комісія аж ніяк не поспішає озвучувати будь-який висновок, хоча деякі її члени, в тому числі сам Данило, рвуться позначити власну позицію, яка аж до найдрібніших деталей збігається з тим, що озвучують спікери РПЦ і УПЦ (МП). Крім того, він навмисне опускає незручні йому факти. Так, згадуючи про Архієрейський Собор УПЦ (МП), що пройшов 13 листопада, коли єпископів цієї церкви запросили на зустріч з Президентом України Петром Порошенком, Данило повідомляє, що соборяни прийняли одностайне рішення, яке засуджує рішення Константинополя надати автокефалію Православної Церкви в Україні, але забуває, що у 1991 і 1992 рр. єпископи все тієї ж церкви настільки ж одноголосно просили Москву надати автокефалію УПЦ, і що після чверть вікової бездіяльності Москви Константинополь, як вища інстанція, взяв вирішення цього питання у свої руки.

І якщо у заявах митрополитів Данила та Іоанна «рука Москви» не так однозначна, то в діяльності митр. Гавриїла безсумнівна, про що ми раніше вже писали. Більш того, болгарські церковні аналітики називають митр. Гавриїла майбутнім московським кандидатом на болгарський патріарший престол.