Це процес незворотній, - грузинський митрополит про необхідність рішення щодо української автокефалії – інтернет-видавництво Церкваріум
17
Пт., вер.

Це процес незворотній, - грузинський митрополит про необхідність рішення щодо української автокефалії

Помісні церкви

Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка
 

Рано чи пізно всім доведеться оголосити свою позицію по Україні

Сьогодні, 31 жовтня в Тбілісі пройшло засідання Священного Синоду Грузинської церкви. Головним чином, на ньому обговорювався конфлікт між архієреями, пов'язаний зі звинуваченнями в насильницькому усуненні католикоса-патріарха Ілії ІІ. Офіційного комюніке Грузинської патріархії досі немає, але зі ЗМІ відомо, що на Синоді було відсторонено від обов'язків обох конфліктуючих єпископів - Якова (Якобішвілі) та Петра (Цааву). До речі, обидва є прихильниками української автокефалії.

Але є інформація, що також обговорювалось і питання визнання ПЦУ. Як повідомляє агенція Грузінформ, про це публічно висловився митрополит Потійський і Хобійський Григол: «Зрозуміло, що автокефалія Української церкви сьогодні вже офіційно визнана Елладської православної церквою. Ми бачимо, що різні церкви, а також Православна церква Грузії з обережністю ставляться до цього питання, але це процес, який має незворотний характер, рано чи пізно будь-яка церква повинна буде висловити свою позицію з цього питання, однозначно прийнявши відповідне рішення».

Про підтримку української автокефалії багатьма єпископами ГПЦ відомо давно. Але цією церквою досі не винесено рішення про визнання ПЦУ. Обережність та офіційний нейтралітет пов'язують з побоюваннями, що РПЦ визнає незалежність Абхазської єпархії. Нещодавно митрополит Маглісський і Тетріцкаройський Ананія (Джапарідзе), який теж є прихилником української автокефалії, пояснив, що Грузинська церква почекає, коли свій вердикт винесуть церковні "важковики" - Александрія, Антіохія, Єрусалим.