Терміново: В Грузинській Церкві відповіли на шантаж РПЦ – інтернет-видавництво Церкваріум
19
Нд., вер.

Терміново: В Грузинській Церкві відповіли на шантаж РПЦ

Помісні церкви

Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка
 

Спікери РПЦ вже підійшли до останньої межі, випробовуючи терпіння помісних церков

На офіційному сайті Грузинської патріархії з'явилася заява на інтерв'ю митрополита Волоколамського Іларіона (Алфеєва).

Переклад фрагмента заяви - Мамука Путкарадзе

ОФІЦІЙНА ЗАЯВА ГРУЗИНСЬКОЇ ПАТРІАРХІЇ НА ІНТЕРВ'Ю МИТРОПОЛИТА ІЛАРІОНА

У передачі «Церква і світ» голова Відділу зовнішніх церковних зв'язків митрополит Іларіон (Алфеєв) в тій частині свого інтерв'ю, яка стосувалася Грузинської Православної церкви, справив неоднозначне враження на грузинське суспільство, оскільки воно було сприйнято як певний тиск і накладення зобов'язань на Грузинську Православну церкву.

На питання журналіста, в разі визнання Грузинською церквою автокефалії Української церкви, чи не перегляне своє ставлення Російська Православна церква до статусу церков в Абхазії та Цхінвальському регіоні, від владики Іларіона не було прямої відповіді, натомість він сказав, що такий крок може бути небезпечним для Грузинської церкви.

У той час, коли на військовій базі в Цхінвалі без погодження з Грузинською церквою будується подвір'я Московської патріархії, в Абхазії в порушення канонів здійснюють богослужіння клірики РПЦ, в інтерв'ю вочевидь простежується загроза.

Відзначимо й те, що митрополит Іларіон некоректно акцентував увагу на участі ГПЦ в Критському Соборі та питанні про Диптих Православних церков. Він сказав, що Російська Православна Церква з солідарності з Грузинської не прийняла участь на цьому Соборі. Ми не знаємо, з якої причини РПЦ відмовилася брати участь, але факт, що Грузинська церква не просила у Помісних церков підтримки в цьому питанні.

Також той факт, що Московська патріархія ставить Грузинську Православну церкву на шосте місце в диптиху, а Константинополь - на дев'яте, не означає того, що Грузинська Православна церква зобов'язана враховувати позицію РПЦ щодо українського питання.

Скрін заяви: