Терміново: Антіохійський патріарх не їде в Амман – інтернет-видавництво Церкваріум
18
Пн., жовт.

Терміново: Антіохійський патріарх не їде в Амман

Помісні церкви

Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка
 

Чемпіонат по метанню ножів в спину РПЦ якийсь

Термінова новина: прес-служба Антіохійського патріархату на своїй офіційній сторінці в фейсбуці повідомила, що Антіохійський патріарх офіційно відмовився їхати в Амман. Серед причин такого рішення в заяві вказано наступне:

- за наявною у Антіохійської церкви інформації, ця зустріч лише посилить розкол між браттями;

- досі існує розрив між Антіохійською та Єрусалимською церквами, і спочатку треба вирішити це питання (що дуже розумно, адже не можна вирішувати чужі розколи, не подолавши власний - Cerkvarium);

- головне, що має знаходиться в центрі всіх церков - одностайність (тобто, якщо щодо поїздки в Амман одностайності нема, то чого туди їхати -  Cerkvarium).

Це найбільша несподіванка останнього часу, адже Антіохійський патріарх завжди рухався в фарватері РПЦ. В той же час,  буквально напередодні Cerkvarium висловлював припущення, що таке з невеликою ймовірністю, але таки може бути, хоча несподіванок і не очікував. Російські джерела теж до останнього зараховували Іоана Х до свого табору.

Сподіваємося, ми скоро дізнаємося про причини такого рішення патріарха Іоана Х. Не виключено, що близькосхідні патріархи більше не бачать потреби в захисті Росії, адже до них ближче король Йорданії Абдалла ІІ. Також можна констатувати, що настійливе бажання РПЦ всі всеправославні рішення проводити консенсусом аукнулись самій РПЦ.

Щодо конфлікту з Єрусалимом, то останній поводиться дуже непослідовно. З одного боку, патріарх Єрусалимський, попри конфлікт з Антіохією, освятив храм в Катарі. Пізніше була інформація, що два ворогуючих патріархи досягли певного компромісу, що мало б розморозити переговори по цій спірній канонічній території. 

Можна припустити, що Грузинська та Болгарська церкви, які напередодні теж відмовились від участі в "братній консультації" за ініціативою РПЦ, вже знали про рішення Антіохії. Такий висновок можна зробити з заяв цих двох церков, що вони в першу чергу орієнтуються у питанні визнання ПЦУ на представників Пентархії.

Що ж, однією філіжанкою кави в Аммані буде менше.