Термінова новина! Собор Елладської церкви вирішив визнати ПЦУ! – інтернет-видавництво Церкваріум
18
Сб., трав.

Термінова новина! Собор Елладської церкви вирішив визнати ПЦУ!

Помісні церкви

Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка
 

Процес пішов!

Сьогодні, 12 жовтня, відбулось те, на що ми всі чекали вже кілька місяців. За повідомленням Romfea, Собор ієрархії Елладської церкви оголосив про визнання ПЦУ. Тобто, фактично собор підтримав позицію архієпископа Афінського Ієроніма, привілей якого прийняти остаточне рішення з українського питання було підтверджено Священним Синодом ЕПЦ, проведеним наприкінці серпня.

Попри всі сумніви, це нарешті столось.

Архієпископ Ієронім перед засіданням Собору. Фото з фейсбук-сторінки Неллі Ковальської/ТСН

За інформацією кореспондентів ТСН, в стінах Елладського церковного "парламенту" відбулась дуже палка дискусія, декілька членів Собору висловились за відтермінування рішення або перенесення на Всеправославну нараду. Але, як бачимо, переважна більшість членів Собору не пристала до таких промосковських вимог.

За традицією, після цього відбувається поминання предстоятеля ПЦУ на літургії. Наразі очікуємо офіційного оголошення резюлюції.

Це без перебільшення визначна та вирішальна подія, яка покладе початок поступовому визнанню ПЦУ іншими помісними церквами.

Дуже шкода тих, хто до останнього намагався створити у віруючих враження, що такого визнання не відбудеться за жодних умов, а всі попередні спільні літургії елладських митрополитів з предстоятелем ПЦУ були приватними і нічого не означали в контексті визнання ПЦУ.