Румунська церква бере курс на поглинання Молдови – інтернет-видавництво Церкваріум
26
Вт., жовт.

Румунська церква бере курс на поглинання Молдови

Помісні церкви

Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка
 

На облаченні румунського єпископа помічено карту Румунії з приєднаною до неї Молдовою

30 вересня 2018 р. з нагоди святкування 11-ї річниці возведення на патріарший престол в кафедральному соборі Бухаресту відбулась літургія, очолювана патріархом Румунії Даниїлом. При цьому, як зазначив відомий богослов та блогер протодиякон Андрій Кураєв, у одного з єпископів, що був присутній на патріаршій службі, на облаченні була карта Румунії з приєднаною до неї Молдовою.

Румунська церква не приховує, що її присутність у Молдові буде розширюватися. Свого часу румунський патріарх благословляв відновлену корону молдовського господаря Штефана чел Маре, а також неодноразово виступав з промовами на користь відновлення національної єдності румунського народу, в якій має брати участь Молдова, а також жителі "усіх румунських провінцій", до яких входять Трансильванія, Бесарабія та Буковина (два останніх регіони частково належать Україні). 

До речі, і Молдовське князівство часів Штефана чел Маре включало в себе частину нинішніх українських територій, у тому числі міста Коломия та Хотин.

Крім того, 27 березня 2018 р. патріарх Даниїл взяв участь в урочистому зібранні румунського парламенту з приводу 100-ліття воз'єднання Бесарабії з Румунією. 27 березня 1918 р. було проголошено Закон по воз'єднання, в якому є такі слова: "Від імені народу Бессарабії Рада країни заявляє: Молдовська Демократична Республіка (Бессарабія) в її межах з Прутом, Дністром, Дунаєм, Чорним морем і старими кордонами з Австрією, відірвана Росією сто років тому від тіла старої Молдови, в силу історичного права і національного права, виходячи з принципу, згідно з яким самі народи вирішують свою долю, сьогодні і назавжди об'єднується зі своєю матір'ю Румунією. Хай живе союз Бессарабії з Румунією назавжди!".

Нагадуємо, що Румунський патріархат попри протести Російської православної Церкви, активно розвиває у Молдові свою Бесарабську митрополію. Румунський патріарх ще після проведення Критського собору 2016 р. запросив Вселенського патріарха Варфоломія на освячення Національного собору в Бухаресті, яке заплановано на 30 листопада 2018 р. Це запрошення на тлі конфлікту Фанару з РПЦ через українську автокефалію не скасовано, отже зрозуміло, що між Константинополем та Москвою румуни виберуть саме Вселенський престол.

У той же час запланований на вересень 2018 р. візит до Молдови патріарха Московського Кирила було скасовано. Про причини скасування не повідомляється. Однак прес-секретар патріарха священик Олександр Волков заперечив скасування та пообіцяв, що такий візит станеться в 20-х числах жовтня.