Протидіяти вільному переходу парафій до ПЦУ буде лобіст УПЦ (МП) – інтернет-видавництво Церкваріум
17
Ср., серп.

Протидіяти вільному переходу парафій до ПЦУ буде лобіст УПЦ (МП)

Помісні церкви

Рейтинг користувача: 4 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаНеактивна зірка
 

Законно все, що в інтересах Московського патріархату

Як повідомляє сайт Інформаційно-просвітницького відділу УПЦ МП, "25 листопада 2019 року заступник голови Офісу президента Сергій Трофімов під час представлення нового голови Чернівецької ОДА пообіцяв розібратися з ситуацією навколо незаконних перереєстрацій парафій Української Православної Церкви в ПЦУ".  На заході були присутніми представники Чернівецько-Буковинської єпархії УПЦ МП, які наскаржились Трофімову на втручання попереднього голови у справи церкви та рейдерські захоплення храмів. При цьому вони зазначили, що не хочуть для себе жодних преференцій, лише щоб церковно-державні стосунки здйснювались відповідно до законодавства.

На оприлюдненому відео секретар єпархії скаржиться на попереднього в.о. голови Чернівецької ОДА, начальника відділу культури та двох його працівників, а також на те, що "незрозуміло веде себе весь юридичний відділ" ОДА. На що пан Трофімов слухняно запевняє, що "все виправимо". Священник висловив сподівання, що новий голова ОДА їх почує, і Трофімов відповідає: "Почує, і я все зроблю".

Треба зазначити, що в УПЦ МП обрали Сергія Трофімова своїм владним заступником не просто так. Як повідомляв сайт Антикор, пан Трофімов тісно пов'язаний з цією церковною юрисдикцією та навіть навчався в духовній академії УПЦ МП. Саме йому приписують втручання в конкурс на посаду керівника Держслужби з етнополітики та свободи совісті, внаслідок чого переможця на посаду Андрія Юраша було "зрізано" при співбесіді головою партії "Слуга народу" Олександром Корнієнком.

Як бачимо, для УПЦ МП будь-які дії представників влади, включаючи ручне керування, не є незаконним втручанням у справи Церкви, якщо вони націлені проти опонентів УПЦ МП або слугують її інтересам. УПЦ МП наполягає, що ПЦУ - політичний проект, хоча фактично виходить, що без активної підтримки можновладців саме Московський патріархат в Україні почувається дискомфортно і оголошує про здійснення гонінь, гірших навіть за часи більшовиків. І лише повна підтримка з боку "своєї" влади є запорукою відсутності "жодних преференцій" для цієї юрисдикції, як це було за часів Віктора Януковича.

Нагадаємо, що на підставі п.28 ст.106 Конституції України Указом Президента від 20.06.2019 р. № 417/2019 утворено Офіс Президента України, який є постійно діючим допоміжним органом, основним завданням якого є організаційне, правове, консультативне, інформаційне, експертно-аналітичне та інше забезпечення здійснення Президентом України визначених Конституцією України повноважень.