Порошенко зустрінеться з Ієрусалимським Патріархом – інтернет-видавництво Церкваріум
19
Нд., вер.

Порошенко зустрінеться з Ієрусалимським Патріархом

Помісні церкви

Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка
 

Ймовірно говоритимуть про визнання ПЦУ

Президент України Петро Порошенко 20-21 січня здійснить офіційний візит до держави Ізраїль – про це повідомляє телеканал «Прямий», з посиланням на АП.

Програмою візиту передбачені переговори Глави Української держави з Президентом Держави Ізраїль Реувеном Рівліном, Прем’єр-міністром Держави Ізраїль Беньяміном Нетаньягу та Спікером Кнесету Ізраїлю Юлієм Едельштейном. У ході візиту заплановано підписання Угоди про вільну торгівлю між Кабінетом Міністрів України та Урядом Держави Ізраїль.

Президент також проведе зустріч з Патріархом Ієрусалимським Теофілом ІІІ.

Cerkvarium вважає, що під час зустрічі з Патріархом Петро Порошенко підніме питання визнання Ієрусалимською церквою автокефалії ПЦУ та її очільника Митрополита Епіфанія. Ієрусалимський Патріарх навряд чи піде проти Патріарха Варфоломія, оскільки Ієрусалим є традиційним союзником Константинополя. До того ж, саме від Вселенського Патріарха отримує святе миро Ієрусалимський Патріархат. Більше того, Теофіл ІІІ завдячує своєю патріаршою посадою саме Патріарху Варфоломію. Близько десяти років тому у Ієрусалимському Патріархаті сталась криза. Її очільнику Синод оголосив ноту недовіри. У ситуацію втрутився Вселенський Патріарх, тодішнього Патріарха Ієрусалиму було усунуто від повноважень, а новим Патріархом було обрано Теофіла.  Зараз ситуація повторюється і вже члени Синоду виступають проти Теофіла і фактично його гарантом нині є Патріарх Варфоломій. Тому навряд чи Ієрусалимський Патріарх буде робити щось всупереч волі Фанару. До того ж в Ієрусалимській церкві невдоволені посиленням ролі РПЦ на Святій Землі, тому вважаємо, що процес визнання ПЦУ з боку Ієрусалимського Патріархату НЕ буде складним та довготривалим.