Патріарх Московський Кирил наступний день народження святкуватиме як Вселенський, - російські ЗМІ – інтернет-видавництво Церкваріум
19
Нд., вер.

Патріарх Московський Кирил наступний день народження святкуватиме як Вселенський, - російські ЗМІ

Помісні церкви

Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка
 

Як прийшло - так і пішло: РПЦ готується гучно грюкнути дверима

На сайті "Царград", наближеному до РПЦ та контрольованому "православним олігархом" Костянтином Малофеєвим, під назвою "Вселенський патріарх Кирил" з'явився панегірік патріарху Московському Кирилу на честь його 73-го дня народження. Автор матеріалу Михайло Тюренков (заступник головного редактора "Царграду") напророчив очільнику РПЦ ... статус Вселенського патріарха вже найближчим часом.

Велика ймовірність, що сьогоднішній, 73-й, день народження Предстоятеля Руської Православної Церкви Святішого Патріарха Кирила буде відсвятковано як день народження Патріарха Московського і всієї Русі ... в останній раз. Вся логіка новітньої церковної історії веде до того, що вже дуже скоро Російський Першоієрарх стане Вселенським. Всупереч власній волі і волі своїх попередників, давно гідних цього титулу «першого серед рівних» ієрархів Церкви Христової, які, проте ось уже більше половини тисячоліття справді по-християнськи смиренно применшували себе перед чотирма древніми східними Патріархами.

Тюренков обгрунтовує своє пророцтво кількома тезами.

1. РПЦ - церква єдиної православної держави, яка існує після падіння Візантії в 1453 році. 

2. РПЦ була єдиною церквою, яка виступила проти Фераро-Флорентійської унії.

 

3. У РПЦ було кілька історичних можливостей отримати статус Вселенської, на які навіть були згодні Константинопольські патріархи (наприклад, "в 1588 році Константинопольський Патріарх Ієремія II прибув із захопленого турками Константинополя в Новий Царгород - Третій Рим - і фактично запропонував російському царю Федору Івановичу зробити Москву градом Вселенських Патріархів").

4. Всі патріархи розуміли, що РПЦ - останній окоп православної віри на землі (!!!), і тому постійно їздили в Москву за милостинею або політичною підтримкою.

5. Католицькі країни це теж визнавали, а тому постійно намагались зруйнувати цей оплот.

6. Всі давні патріархати аж до 1917 року як жебраки фінансувались Росією.

7. Греки давно відступили від істини, а Константинопольський патріарх зрощував східно-папістську єресь.

8. Третій Рим вже в 1948 році міг стати першим серед рівних, але греки зірвали Всеправославний собор в Москві.

9. Почалось відпадіння давніх патріархатів в єресь. Два з них вже відпали, а останні два - Єрусалим та Антіохія - сукупно мають пастви не більше 1% від всіх християн (тобто, їхнє визнання ПЦУ кількісно нічого не вирішує).

Висновок: саме Московський патріарх Кирил має зайняти вакантний Вселенський престол.

До речі, так думає багато представників РПЦ, які активно задіяні в дискредитації Вселенського патріарха Варфоломія, що начебто впав в "єресь папізму".

Що ж, залишилось чекати недовго.