Патріарх Кирил випросив у Путіна гроші на фінансування Єрусалимського, Антіохійського та Александрійського патріархатів? – інтернет-видавництво Церкваріум
17
Пт., вер.

Патріарх Кирил випросив у Путіна гроші на фінансування Єрусалимського, Антіохійського та Александрійського патріархатів?

Помісні церкви

Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка
 

І, головне - що жодної ж геополітики!

Російський телеграм-канал "Незигар" опублікував скрін доручення російського президента Путіна на адресу прем'єр-міністра, голови МЗС, колишніх дректорів ФСБ та Служби зовнішньої розвідки Росії про забезпечення заходів по захисту християн на Близькому Сході та в Північній Африці.

"Доручення керівництва уряду Російської Федерації на виконання доручення президента Російської Федерації.

Стислий зміст: Щодо розгляду звернення МЗС Росії з пропозиціями, спрямованими на захист християнського населення на Близькому Сході та в Північній Африці.

Доручення в документі: Д.А.Медведєву С.В.Лаврову Бортнікову О.В Фрадкову М.Ю. З запропонованими заходами, спрямованими на  захист християнського населення на Близькому Сході та в Північній Африці, згодний. Забезпечте їхню реалізацію в тісній координації з Московським патріархатом. Виходьте з необхідності включення тематики положення християн в регіоні в діалог з зарубіжними партнерами, а також в порядок денний профільних багатостороннії форумів. Ведіть справу до консолідації зусиль міжнародного співробітництва в питаннях дотримання прав та інтересів християн, активно долучайте російські та закордонні неурядові організації.

Надавайте адресну допомогу християнам, постраждалим внаслідок кризових ситуацій на Близькому Сході та в Північній Африці. Використовуйте в цій роботі в тому числі позабюджетні джерела інансування. Доповідь - щоквартально. В.Путін".

 

Телеграм-канал "Незигар" так прокоментував скрін: "Патріарх Кирил зумів випросити у президента (Путіна - прим.) фінансування інформаційної кампанії та підтримки зарубіжних православних церков за рахунок позабюджетних фондів. Тепер бізнес профінансує всі запити патріархії".

Коментар Cerkvarium. Нам не вдалось підтвердити цю інформацію за допомогою офіційних джерел РФ, але сама тема допомоги християнам цього регіону в Росії піднімалась вже давно на найвищому рівні. Драйвером обговорення було сумнозвісне ІППО (Імператорське Православне Палестинське товариство). Нещодавно президент РФ Володимир Путін в Угорщині зустрівся з близькосхідними релігійними лідерами, де ця тема допомоги теж піднімалась. На зустрічі був присутній Антіохійський патріарх Іоанн Х.

Близький Схід - це канонічна територія двох патріархатів - Антіохійського (Сирія, Ліван, Ірак, Іран, Кувейт, ОАЕ, Бахрейн, Оман, Катар) та Єрусалимського (Ізраїль, Палестина, Йорданія, Синайський півострів). Північна Африка - канонічна територія Александрійського патріархату - за версією ООН включає Алжир, Єгипет, Лівію, Марокко, Судан, Туніс та частково визнану Сахарську Арабську демократичну республіку. Більш за все страждають християни Судану, проти яких ведуть бойові дії мусульманські провладні війська. Останніми роками від внутрішніх утисків страждають християни-копти в Ефіопії.

Отже, фактично християни, що проживають в зоні бойових дій та піддаються справжнім гонінням, стануть заручниками російської геополітики. Розкол світового православ'я через визнання української автокефалії - це теж частина цієї геополітики. А те, що фінансування має торкнутись саме трьох давніх патріархатів, говорить про те, що Росія починає залучати в війні проти Вселенського патріархату "важку зброю".

Співпадіння чи ні, але днями стало відомо, що міністр релігії Судану ініціював повернення християнам їхнє майно, що було конфісковано при попередньому президентові.

Що стосується Єрусалимського патріархату, то головним чином його інтерес в російській допомозі лежить в площині інвестицій в реставрацію давніх храмів. Адже Єрусалим - місто, звідки почало розповсюджуватись християнство.

Очевидно, що обсяги фінансування будуть не в останню чергу залежати від рейтингу Путіна та соцопитувань в самій Росії. Адже так званий "кримський консенсус" в російському суспільстві вже закінчився, списання боргів та інвестиції в Африку, обіцяні Путіним, викликають несприйняття, а рейтинг РПЦ завдяки неоднозначній діяльності патріарха Кирила стрімко падає. Отже, існує сумнів в тому, що російське суспільство погодиться на використання величезних коштів задля незрозумілої війни з Константинополем в умовах триваючих санкцій проти Росії, і що це не обвалить рейтинг того ж російського президента.