Офіційна заява Грузинської Церкви щодо української автокефалії: потрібно припинити шантаж та образи – інтернет-видавництво Церкваріум
17
Пт., вер.

Офіційна заява Грузинської Церкви щодо української автокефалії: потрібно припинити шантаж та образи

Помісні церкви

Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка
 

ГПЦ демонструє втомленість від конфлікту між Фанаром та РПЦ

На офіційному сайті Грузинської православної церкви оприлюднено заяву патріархії від 29.01.2019 р.

Хоча формально ГПЦ залишається нейтральною та всіляко утримується від оголошення своєї остаточної позиції з питання надання томосу про автокефалію Українській церкві, остання заява містить меседжі, в яких можна побачити певне незадоволення патріархії протистоянням між Константинополем та Москвою.

Тези заяви такі (оновлено).

  • Томос призвів до світських та церковних дискусій (тобто, не розколу).
  • Проблема викликала поділ на два табори, кожен з яких вважає себе правим та захищає свою позицію усіма можливими засобами.
  • Обидві сторони не можуть утриматись від взаємних образливих заяв, шантажу та принижень.
  • Головне тепер - не допускати скороспішних дій з непередбачуваними наслідками та усіма силами зберегти всеправославну єдність.
  • Необхідно створити мирне середовище, засноване на справедливості.

Отже, як бачимо, грузинська патріархія уникла підтримки РПЦ, засудила образи та шантаж в українському питанні та закликала до мирного його вирішення у дусі справедливості, всіляко зберігаючи всеправославну єдність.

Проте образи та шантаж лунають лише з боку РПЦ, всеправославну єдність руйнує лише Московський патріархат, розірвавши канонічні стосунки з Константинополем та підбурюючи до того ж інші помісні церкви. Саме ця церква не бажає вирішити проблему українського багаторічного розколу в дусі миру та справедливості.

Цікаво, що ця заява пролунала на тлі візиту до Тбілісі колишнього патріаршого екзарха в Україні митрополита Гальського Емануїла, який мав зустрітись з патріархом Ілією ІІ.

Офіційна заява ГПЦ (ексклюзивний переклад для Cerkvarium).

Отримання Томосу Української Православної церкви викликало протиріччя не тільки православних церквах, а й в світському суспільстві.

І у нас виявилося дві сторони, які окремо намагаються захистити ту позицію, яку вважають правильною.

У підсумку ми маємо релігійні і політичні заяви як духовних, так і світських осіб. Разом з цим багато хто вдається до образливих висловлювань, використовують шантаж і образливим виразами.

Ми повинні молитися, тому що велика відповідальність кожного і недалекоглядні вчинки нікому добра не принесуть.

В даний час головне зберегти єдність Православного світу, робити все для подолання напруженості і створення справедливої ​​і мирної обстановки.

Наші молитви і вчинки повинні бути спрямовані на єдність, і тому звертаємося до всіх і просимо бути коректними як один до одного, так і в питанні отримання Томосу Православної церкви України.