Несприйняття рішення Вселенського патріарха по Україні ставить під сумнів усі інші автокефалії - ієрарх Елладської церкви – інтернет-видавництво Церкваріум
17
Пт., вер.

Несприйняття рішення Вселенського патріарха по Україні ставить під сумнів усі інші автокефалії - ієрарх Елладської церкви

Помісні церкви

Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка
 

Митрополит Навпактський Ієрофей - про українську автокефалію

Джерело Panorthodoxcemes

Переклад з грецької Aleksandros Romiopoulos

Ієрарх Елладської православної церкви митрополит Навпактський Ієрофей Влахос опублікував своє звернення до Синоду Ієрархії Елладської церкви в зв'язку з очікуванням її рішення щодо визнання української автокефалії.

Довідка: Навпактська та Свято-власієвська митрополія відноситься до т.зв. "Старих територій", які не перебувають у канонічному підпорядкуванні Вселенського патріарха.

Тезово суть його звернення зводиться до наступного:

1. Діяння Вселенського патріарха потрібно прийняти якими вони є. Якщо є бажання обговорити це діяння, то слід очікувати Вселенського собору, на якому в такому випадку потрібно буде розбиратися не тільки з тим, як було дано томос Україні, а й як його отримали інші автокефальні церкви.

2. Дебати на цю тему фактично ставлять під сумнів канонічність всіх інших автокефалій, що виникли після Вселенських соборів.

"Елладська Церква не може заперечувати рішення Вселенського Патріархату з приводу його діяння дарування автокефалії Церкви України, але повинна прийняти зараз це рішення і перебувати в очікуванні того моменту, коли вона зможе висловити спільну думку на голосуванні, коли збереться Вселенський собор. Там буде судження не тільки про те, яким чином було дано Томос Україні, а й [як його було надано] іншим Церквам.
Несприйняття способу дарування томосу поставить [багато чого] під сумнів.

Отже, в в українському питанні є обов'язковими співпраця та спільне обговорення з Вселенським Патріархатом, тим більше що Елладська Церква "має опіку" (ἐπιτροπικῶς) над єпархіями Вселенського Патріархату в Елладі. Якщо цього не відбудеться, ставиться під сумнів й Патріарший і Синодальний Томос про автокефалію Еллади".

Раніше Cerkvarium публікував доповідь митрополита Ієрофея, в якій він радикально заперечує теорію "Третього Риму", насаджувану в православному світі Російською державою та РПЦ для посилення свого впливу.