Намісник Києво-Печерської лаври митрополит Павло про Філарета: від "поцілунків з бісами" до визнання заслуг – інтернет-видавництво Церкваріум
17
Пт., вер.

Намісник Києво-Печерської лаври митрополит Павло про Філарета: від "поцілунків з бісами" до визнання заслуг

Помісні церкви

Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка
 

Коли "канонічна свідомість" представників РПЦ як дишло

Нещодавно намісник Києво-Печерської лаври митрополит Чорнобильський Павло (Лебідь) дав розлоге інтерв'ю виданню "Сегодня", де крім усього іншого висловився на адресу очільника оновленого Київського патріархату Філарета.

Його поточні оцінки Філарета дуже контрастують з тим, що він говорив, наприклад, ще в жовтні 2018 року. Давайте порівняємо, що говорив митрополит Павло на адресу Філарета тоді і зараз (в авторській мовній стилістиці).

Жовтень 2018 р. "Те, що Філарет був співробітником КДБ і сьогодні він не залишив цієї своєї посади, титулу - це є....Філарет як людина стервозний, насильницький... Ця людина - син брехні, він ніколи не був в правді. Він ніколи не був у стані миру та спокою... Філарет з бісом поцілувався і з бісом дружить. Це жалюгідне створіння".

Липень 2019 р. "Я його не визнаю як патріарха, але визнаю його як Михайла Антоновича Денисенка. Це ввічливість по відношенню до іншої людини. І звертаюся я до нього як до людини. Він відлучений від церкви, але він таки не втратив образ людини, образ Божий.  Мені його як людину дуже шкода. Свого часу він був не гіршим митрополитом Київським. І я не стану його судити як людину. Так, я сьогодні засуджую його вчинки по відношенню до церкви – то, що він зробив розкол. Але я хотів кілька разів зустрітися з ним. Я передав йому альбом, присвячений 30-річчю від дня відродження чернечого життя в Лаврі. Там є його фотографії, ми не викреслюємо його з історії нашої церкви, яку він колись очолював, визнаємо його заслуги в ті дні, коли він дуже переживав за церкву. Він дуже переживав і опікувався Києво-Печерською лаврою". 

Як бачимо, восени минулого року жодною ввічливістю щодо Філарета митрополит Павло не відзначився. Єдиною причиною такого "перевзування в повітрі" можна вважати руйнівну діяльність колишнього почесного патріарха Філарета проти ПЦУ. Це дуже вигідно РПЦ в Україні, оскільки визнана Вселенським патріархатом ПЦУ після її визнання іншими помісними церквами створюватиме неабияку конкуренцію українській філії РПЦ. Сам владика Павло неодноразово демонстрував свої оккультні здібності, проклинаючи журналістів.