На Синоді буде затверджено Томос та оголошено дату Об'єднавчого собору - Ростислав Павленко – інтернет-видавництво Церкваріум
19
Нд., вер.

На Синоді буде затверджено Томос та оголошено дату Об'єднавчого собору - Ростислав Павленко

Помісні церкви

Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка
 

Перші офіційні коментарі щодо засідань Синоду Вселенського патріархату 27-29 листопада

Директор Національного інституту стратегічних досліджень Ростислав Павленко зі Стамбулу поспілкувався з журналістами та надав коментар телеканалу "Прямий" щодо перебігу Синоду Вселенського патріархату, який розпочав роботу 27 листопада та буде тривати до 29 листопада. Саме останнього дня роботи Синоду варто очікувати позитивні новини для України.

Ключові тези, озвучені Павленком, такі. 

Синод має прийняти кінцевий текст Томосу та визначити дату проведення Об'єднавчого собору. За словами Ростислава Павленка, цим Томосом буде оголошено саме про автокефальну, незалежну Церкву. Документ уже буде фактично вручено тому, кого єпископи оберуть на Об'єднавчому соборі Предстоятелем першої в історії України Помісної Церкви. Проте Томос буде вручено не в Києві, як на це розраховували віряни, а в Стамбулі. 

Щодо формату автокефалії - митрополія, архієпископія або патріархат - пан Павленко вважає, що як би Церква не буде називатись, який би статус не матиме - це будет повноцінна автокефалія. А статус будуть обирати уже члени Синоду Вселенського патріархату. 

Оскільки напередодні було оголошено воєнний стан через агресію Росії в  Азовському морі, Ростислав Павленко також обговорив з патріархом Варфоломієм і це питання.