Митрополит Волоколамський Іларіон (Алфеєв) не проти одноразових лжиць – інтернет-видавництво Церкваріум
26
Сб., лист.

Митрополит Волоколамський Іларіон (Алфеєв) не проти одноразових лжиць

Помісні церкви

Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка
 

Грати в супердуховність стає все важче

В полеміці щодо способу вживання Причастя було зламано багато списів. Одні вважають "технологію" частиною сакрального процесу, інші відокремлюють богослужбове "обладнання" від самого Таїнства. З самого початку ідея використання одноразового посуду та лжиць для причащання віруючих викликала радикальне несприйняття. Але суворий довготривалий карантин примушує відмовитись від другорядного на користь головного.

Так, митрополит Волоколамський Іларіон (Алфеєв) в передачі "Церква та світ" на каналі "Росія-24" визнав, що використання одноразових лжиц в принципі припустимо.

К. Грачова: А чи не простіше цю лжицю, ложку для причастя, замінити на одноразові пластикові ложки?

Митрополит Іларіон: Я думаю, що це цілком можливо. Тільки вони повинні бути не пластикові. Вони повинні бути або дерев'яні, або картонні, щоб їх можна було спалювати. Такі ложки є у продажу і, якщо епідемія поширюватиметься, я абсолютно не виключаю, що Церква прийме рішення про те, що потрібно і до цього заходу вдатися.

Митрополит вже і раніше припускав таку можливість. А в Красноярській єпархії РПЦ вже використовують одноразові лжиці. Отже, на наших очах може фактично створюватись нова богослужбова практика в екстремальних умовах.