Митрополит Гальський Еммануїл не знав про присутність на літургії чорногорського священника – інтернет-видавництво Церкваріум
17
Пт., вер.

Митрополит Гальський Еммануїл не знав про присутність на літургії чорногорського священника

Помісні церкви

Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка
 

Константинополь назвав участь чорногорського клірика в літургії в Свято-Михайлівському соборі "інцидентом"

Кореспондент сайту Оrthodoxie Младен Алексич повідомив, що за наслідками скандалу з присутністю чорногорського клірика Бориса Бойовича на літургії в Свято-Михайлівському соборі 26 травня було зроблено запит до Вселенської патріархії. В літургії брав участь колишній патріарший екзарх в Україні митрополит Гальський Еммануїл. На запит редакції сайту канцелярія Вселенського патріархату надала офіційну відповідь, в якій ситуацію названо "інцидентом", а також що Еммануїл не знав, хто є хто на службі, де було більше 100 священнослужителів. Додається, що Вселенський Патріархат знаходиться в канонічній єдності з Сербською Православною Церквою і визнає тільки юрисдикцію останньої на території Чорногорії. Як сказав директор відділу Вселенського Патріархату зі зв'язків з громадськістю Ніколаос Папахрісту, «при такій великій кількості єпископів і священиків неможливо дізнатися, хто є хто» і «Константинопольський Патріархат не винен в такій невдачі".

Нагадаємо, що після виявлення факту присутності архімандрита Бориса Бойовича в Києві на літургії на офіційному сайті ПЦУ було оприлюднено інформаційне повідомлення: "Участь вказаної вище особи у Літургії не означає, що Православна Церква України визнає юрисдикцію, до якої він належить, чи має з цією юрисдикцією церковно-канонічне спілкування. Якщо комусь цією подією було завдано шкоди, то запевняємо, що відбулося це не навмисно".