«Ми повинні співрадіти українцям в отриманні автокефалії» - митрополит Чкондідський Петр (Цаава) (ГПЦ) – інтернет-видавництво Церкваріум
19
Нд., вер.

«Ми повинні співрадіти українцям в отриманні автокефалії» - митрополит Чкондідський Петр (Цаава) (ГПЦ)

Помісні церкви

Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка
 

Росія нагадує Каїна, успіх якого полягав у вбивстві брата

Митрополит Чкондидський Петро в інтерв’ю телекомпанії «Пірвелі» висловив сподівання на визнання Грузинської Церквою української автокефалії.

За його словами, у цій справі «необхідна обережність, але немає сенсу не стояти на боці правди і не співрадіти 50-мільйонній країні, що десятиліттями виборювала незалежну автокефальну церкву та отримала її».

Митрополит згадав історію автокефалії його рідної Церкви з 1917 року і по 1990-й – рік отримання Томосу. «Ми тоді були дуже щасливі, і зараз не можемо не розділяти радості інших», – робить висновок ієрарх.

Стан нинішньої Росії нагадує грузинському владиці Каїна, успіх якого полягав у вбивстві брата. Митрополит висловився з приводу проблем в Абхазії, які, як побоюються деякі грузини, можуть виникнути в разі прийняття української автокефалії. Однак, як зауважує Петро, ​​- «ми не можемо стверджувати, що це станеться. Адже головне, що правда нарешті восторжествує, і ми не будемо стояти на боці несправедливості. Інакше бути не може. Тим більше інтерес світського співтовариства і подяка Богу за це неминучі. Бо справедливо Україні, що пережила Голокост, мати автокефалію, незалежну церкву".

Митрополит Чкондідський Петр (Цаава) є давнім прихильником української автокефалії. Однак позиція всього патріархату Грузії у питанні Української Церкви поки що не визначена.