Мені нема за що каятись перед патріархом, - опальний грузинський митрополит Петр – інтернет-видавництво Церкваріум
19
Нд., вер.

Мені нема за що каятись перед патріархом, - опальний грузинський митрополит Петр

Помісні церкви

Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка
 

Петр (Цаава) не згодний з вироком патріарха Ілії щодо власного позбавлення сану

Скандал в Грузинській церкві, пов'язаний зі звинуваченнями митрополитом Чкондідським Петром (Цаава) керівництва ГПЦ в покриванні мужолозства, набирає обертів. Нагадаємо, що митрополита Петра Синодом ГПЦ було позбавлено митрополичого сану, виключено з числа членів Синоду та заслано до монастиря на покаяння. Сам Петр наголошує, що це було рішення безпосередньо патріарха Ілії ІІ. 

Грузинське медіа Грузія онлайн передає заяву Петра на прес-конференції в єпархії в Мартвілі: "Вважаю, що мені нема за що каятися перед патріархом. Несправедливі покарання вже почалися, серії триватимуть. Я готовий до будь-якого виклику ... Ми все своє життя повинні провести в каятті, до другого пришестя і ніколи не забувати слова Іоанна Хрестителя "Покайтеся, бо наблизилось Царство Небесне".

За його словами, тепер він або повинен бути покараний за наклеп, або висунуті ним звинувачення повинні бути підтверджені згідно з канонічним законом.

Крім того, Цаава відмовився їхати в монастир Шіомгвіме, неподалік від Тбілісі, як було сказано в наказі Католикоса-Патріарха. Він попросив відправити його в Інчхурський монастир Святого Амбросія в Чкондідській єпархії, де знаходяться його прихильники. Проте Ілія ІІ в проханні йому відмовив.

У свою чергу, як передає Грузінформ, Ілія ІІ так прокоментував скандальне рішення Синоду ГПЦ: "Кожен священнослужитель приніс клятву вірності Богу і Патріарху, і в разі порушення цієї клятви він бере на себе великий гріх. Ми зібралися не для того, щоб когось покарати, а для того, щоб допомогти один одному. Ми повинні не обтяжувати тягар один одному, а полегшувати його. Незважаючи на те, що мені не раз обтяжували хрест, я ніколи не думав про покарання когось. Я завжди думаю про те, як допомогти вам. Я виріс у родині, де завжди було велике почуття благоговіння і співчуття до ближніх. Наша сім'я не раз прихищала духовенство, що піддавалося гонінню".