Марні сподівання РПЦ на Кіпрського архієпископа – інтернет-видавництво Церкваріум
17
Пт., вер.

Марні сподівання РПЦ на Кіпрського архієпископа

Помісні церкви

Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка
 

Тішити себе ілюзіями - улюблена справа Московської патріархії, і ніякі події на міжцерковній арені не можуть її від цього відівчити

У Російській православній церкві покладають великі надії на архієпископа Кіпрського Хризостома, якого чомусь вважають проросійським. Так, зокрема, вважає очільник відділу зовнішніх церковних зв'язків РПЦ митрополит Іларіон (Алфєєв), про що він говорить в інтерв'ю «РИА-новости».

Зокрема Іларіон чомусь впевнений, що архієпископ Хризостом не планує ніяких результатів своєї місії, а лишень їздить по Помісних Церквах для того, щоби дізнатися їхню думку стосовно того, як вони ставляться до створення ПЦУ.

Однак, це свідома брехня, оскільки очільник Кіпрської Церкви публічно озвучив свій план - досягти єдності між церквами, сприяти відновленню євхаристійного спілкування, а це прямий докір Москві, адже саме РПЦ у односторонньому порядку його скасувала. Однак найголовніше ‒ це переконати Московського патріарха надати автокефалію Українській Православній Церкві Московського Патріархату. Про це вже раніше писав Cerkvarium.

У цьому контексті варто запам'ятати слова Іларіона: «Чи вдасться за допомогою цієї посередницької місії знайти рішення проблеми, ми наразі передбачити не можемо. Але те, що архієпископ керується доброю волею ‒ це цілком очевидно». Цікаво, як зміниться риторика на адресу очільника Кіпрської церкви, коли він запропонує РПЦ надати автокефалію УПЦ (МП)?

Митрополит Іларіон також продовжує просувати ідею, про те, що Вселенський патріарх ніби самоусунувся від вирішення міжправославних проблем та координації між Помісними церквами. Однак це не відповідає дійсності. Вселенський патріарх не тільки перебуває в курсі усіх подій через своїх посланців - зокрема митрополита Еммануїла Гальського, але і сам цього року мав низку зустрічей з Предстоятелями Помісних Православних Церков. Серед них архієпископ Кіпрський Хризостом, архієпископ Елладський Ієронім, архієпископ Албанський Анастасій, митрополит Варшавський Сава. 

Також цікавим є пасаж Іларіона про перейменування УПЦ на церкву Московського патріархату. Він стверджує, що УПЦ не є російською церквою, а є українською ‒ «її члени ‒ громадяни України, народжені в Україні, маючі українські паспорти, вони люблять свою країну». Хоча зовсім нещодавно керівник Іларіона ‒ патріарх Кирил сам казав, що УПЦ є частиною Московського патріархату і її не вдалося відірвати від Російської Православної Церкви.

Cerkvarium також звертає увагу митрополита Іларіона, що наявність українського паспорту, народження в Україні чи любов до неї не є ознаками входження релігійної організації до структури закордонної релігійної організації, центр якої знаходиться у країні агресорі ‒ тобто у Російській Федерації. Такі ознаки входження були вже раніше описані та проаналізовані. Таким чином, подібні заяви митрополита Іларіона ніяким чином не торкаються тих пунктів, що визначають залежність релігійної організації, у даному випадку - УПЦ (МП), від закордонної церкви.