Кіпр відмовився їхати в Амман – інтернет-видавництво Церкваріум
26
Сб., лист.

Кіпр відмовився їхати в Амман

Помісні церкви

Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка
 

Черговий ніж в спину РПЦ

Як ви рік зустрінете, так його і проведете - каже народна мудрість. Сподіваємося, ця перша в 2020 році добра новина буде не останньою.

Предстоятель Кіпрської церкви архієпископ Хризостом заявив, що він навіть не розглядатиме всерйоз ідею Єрусалимського патріарха провести в Аммані (Йорданія) зустріч предстоятелів з метою вирішення української кризи. Про це повідомляє сайт відомого кіпрського журналіста Арістідеса Вікетоса. Минулого тижня він робив запит до Кіпрської архієпископії, наскільки відповідає дійсності наступна промова архієпископа Хризостома ІІ до делегації УПЦ МП на Кіпр під керівництвом митрополита Тернопільського і Кременецького Сергія: "Ми чекаємо і сподіваємось, що Константинопольський патріарх зрозуміє свою помилку. Інші Предстоятелі навряд чи визнають Епіфанія. Хоча і мали місце спроби натиснути на Єрусалимського Патріарха, проте він не піддався". Адже є багато підстав не вірити переказам слів представників помісних церков, зроблених проросійськими пропагандистами та навіть речниками УПЦ МП.

"Тільки Вселенський патріарх, і більше ніхто, має право (скликати такі зібрання - Cerkvarium), тому я не прийняв (це запрошення від Єрусалимського патріарха на зустріч в Аммані - Cerkvarium) всерйоз, попри нашу дружбу", цитує Вікетос Хризостома.

Про те, що у архієпископа Кіпру немає жодної мотивації приставати до авантюри Єрусалимського патріарха, вже давно зрозуміло. І багато позитивних сигналів з Нікосії дають підстави на оптимістичні очікування від Кіпрської церкви щодо визнання ПЦУ.