Ієрархи Грузинської Церкви підтримують Україну – інтернет-видавництво Церкваріум
28
Вт., вер.

Ієрархи Грузинської Церкви підтримують Україну

Помісні церкви

Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка
 

Яке рішення прийме сьогодні Синод?

Як відомо, зараз проходить засідання Синоду Грузинської православної Церкви. Серед питань до розгляду – автокефалія української церкви. Всі очікують більш-менш конкретного вердикту – з ким буде православна Грузія: з Росією, яка розв’язала проти цієї країни війну та розчленувала Грузію як політично, так і церковно, або з Україною, яка показує приклад спротиву спільній для нас країні-агресору.

А поки найвище керівництво ГПЦ вагається та тримає нейтралітет, тим часом грузинські ієрархи все частіше публічно висловлюють свою підтримку Україні. Уже відома позиція Досифея (Богверадзе), єпископа Бельгійського та Нідерландського, який закликав свою Церкву встати на сторону України та не йти за Росією в питанні української автокефалії.

Як повідомляє грузинська редакція «Голосу Америки», на днях митрополит Потійський та Хобійський Григол (Берчичашвілі) нагадав керівництву Грузинськолї Церкви, що свого часу Російська православна Церква також була категорично проти автокефалії ГПЦ.

«Досвід нашої церкви та наших предків у відновленні автокефалії допомагає нам краще зрозуміти біль інших і краще зрозуміти труднощі та ризики, з якими стикається українське суспільство.

Історія добре нагадує аргументи 100-річної давності про те, що Священний Синод Російської Церкви суперечив вимозі відновлення автокефалії у грузин. Жоден аргумент не може бути відкинутий у бажанні українського народу - мати помісну автокефальну православну церкву.

Ми також повинні взяти до уваги, що мова йде про одну з найбільших європейських держав, більшість в якій є православною.

Повага до історії відновлення автокефалії Церкви Грузії змушує нас відчувати, що ми повинні бути уважними та обережними в цьому питанні, щоб не порушувати національних та духовних інтересів українського народу.

Виходячи з цього, ми поважаємо прагнення українського народу мати помісну церкву та сподіваємося, що автокефальна православна церква України при підтримці православних церков у світі посилить голос Православ'я в сучасному світі».

До нього долучився єпископ Савва (Інцкірвелі), керуючий Західно-Американською єпархією ГПЦ, який закликав синодалів голосувати за визнання Православної Церкви в Україні:

«Возлюблені у Христі чада, неприйнятно не зрадіти з народом, який з нетерпінням чекає 6 січня, в день, коли Вселенський Патріарх Варфоломій повинен видати новообраному Предстоятелю Української Православної церкви митрополиту Епіфанію Томос про визнання Автокефалії.

Через обставини не можу бути присутнім на засіданні Синоду 27 грудня, і тому роблю офіційну заяву публічно. Віддаю свій голос на підтримку визнання Автокефалії Української Православної церкви і стаю співучасником великої радості України».

Крім того, «Голос Америки» називає ще кілька симпатиків України з числа грузинського єпископату. Це єпископ Маргветський та Убісський Мелхіседек (Хачидзе), митрополит Чхондидський Петро (Цаава), митрополит Цуртавський Вахтанг (Ахвледіані) та єпископ Бодбійський Яков (Якобашвілі).

Синод Грузинської Церкви складається з усіх її правлячих єпископів, отже, голос кожного з них може вплинути на рішення по Україні.

Нагадаємо, що в УПЦ МП неодноразово лунали заяви, що Грузинська Церква категорично проти надання Україні церковної автокефалії.