Грузинський патріарх: територію Грузії окуповано – інтернет-видавництво Церкваріум
28
Вт., вер.

Грузинський патріарх: територію Грузії окуповано

Помісні церкви

Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка
 

Російські бумеранги повертаються на базу?

Як повідомляє офіційний сайт Грузинської патріархії, 23 травня відбулась зустріч католікоса-патріарха Ілії ІІ з послом Швейцарської конфедерації в Грузії. У своїй вітальній промові патріарх, зокрема, нагадав, що "територію Грузії окуповано та територіальну цілісність країни порушено", проте він досі сподівається, що відновити цю цілісність можливо мирним та дипломатичним шляхом.

Довгий час очільник ГПЦ у своїх промовах намагався не робити акцент на факті саме окупації частини грузинської території, яку було здійснено російськими військами у 2008 році. Через 2 роки після російсько-грузинської війни (яка в Росії називається "операцією з примушення до миру") Ілія направив патріарху Кирилу листа з засудженням привітання очільнику РПЦ владі Південної Осетії з 20-річчням "незалежності".

У 2011 році він дозволив собі на зустрічі з кіпрським предстоятелем Хризостомом ІІ порівняти політичну ситуацію в Грузії з кіпрською (Північний Кіпр окуповано Туреччиною): "Ми з сумом відзначаємо той факт, що території Абхазії і Цхінвалі захоплені так само, як велика частина Кіпру захоплена сусідньою країною".

Патріарх Московський Кирил, на словах підтримуючи канонічну цілісність ГПЦ, без жодного сумніву хазяйнує в Абхазії, підтримуючи розкольників на чолі з ієреєм Вісаріоном Апліа. При цьому РПЦ продовжує нахабно сподіватись, що Грузинська церква не визнає ПЦУ, інакше РПЦ визнає автокефалію Абхазії та Південної Осетії. А цього року грузинська патріархія розповсюдила офіційну заяву щодо погроз керівника ВЗЦЗ РПЦ МП митрополита Волоколамського Іларіона Алфеєва на адресу ГПЦ у випадку визнання нею ПЦУ. Одночасно ГПЦ наголосила, що будівництво подвір'я Московської патріархії на російській військовій базі у Цхінвалі відбувається неканонічно без погодження з грузинською патріархією.

За даними Cerkvarium, у випадку проведення Синоду ГПЦ з питання визнання ПЦУ після того, як це зроблять ключові грецькі церкви, в Синоді (який складається з усіх ієрархів) набереться кворум на користь України. Здається, російські страшилки втрачають свій термін придатності.