Грузинські богослови "російському протоієрею" Миколі Данилевичу: негайно припиніть тиск, образи та спекуляції! – інтернет-видавництво Церкваріум
28
Вт., вер.

Грузинські богослови "російському протоієрею" Миколі Данилевичу: негайно припиніть тиск, образи та спекуляції!

Помісні церкви

Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка
 

Здається, в намаганні причинити шкоди ПЦУ спікери Московського патріархату ризикують нашкодити самим собі

В мережі Фейсбук оприлюднено звернення грузинських богословів "російському протоієрею" Миколі Данилевичу, який надо пристрастно прокоментував питання про можливість визнання Грузинською церковю української автокефалії.

«Краще для них було б і не пізнавати праведної дороги, ніж пізнати святу заповідь,

передану їм, і знову зректися її.

Що трапляється з такими, справедливо говорить прислів’я:

«Пес повертається до свого ж блювотиння»

або «Як свиню не мий, вона все одно грязюку знайде»

(2 Петра 2:21-22). 

Ваше преподобіє, високоповажний протоієрей Микола Данилевич! 

Ми уважно ознайомилися з Вашим коментарем до неофіційної позиції Святого Синоду Грузинської Церкви. Згідно з Вашою оцінкою як прес-спікера Української Церкви (МП), «грузинський єпископат не діятиме проти єдності Православної Церкви та він не визнає новостворену церковну структуру в Україні». Підставою для даного коментаря послужив візит до Католікоса-Патріарха Грузії, окремих ієрархів і представників адміністрації патріархії. Як видно, під час візиту Ви чули приємні Вам позиції і обіцянки, що лунають в унісон з недавньої оцінкою митрополита Іларіона (Алфеєва) щодо Грузії.

У зв'язку з цим питанням хочемо заявити наступне:

Вважаємо, що Ваша риторика та самовпевнена імперативність є не що інше, як грубе та неправомірне втручання в незалежний простір церкви-сестри. На жаль, у Вашій фразеології помітно зневажливе ставлення як до місцевих архієреїв, так і до богословів і представників грузинської громадськості. Обурлива також різка репліка на адресу осіб з «західною освітою» (підставою для якої послужили розповіді окремих грузинських кліриків), що є навмисною стигматизацією об'єктивно і прогресивно мислячих людей, позначенням їх в якості «опозиційної сили». Це все є лише жалюгідною спробою демагогічної дискредитації! Отже, для нас абсолютно неприйнятне використання західної освіти в якості компромату!

Виходячи з ситуації, що склалася, ми категорично вимагаємо:

1) відмовитися від зарозумілості, продиктованої кремлівської коньюнктурою, і негайно припинити ввічливий тиск, відмовитися від образливих заяв, самовільних інтерпретацій, неналежних спекуляцій і агресивного тиску на ієрархію, клір і парафіян Грузинської Апостольської Автокефальної Церкви;

2) міркувати не в імперіалістично-державницької площині, а виходячи з церковних принципів, традицій і канонічних основ. В іншому випадку, розпочата Вами атака буде сприйнята як суєтна суперечка, некваліфікований диспут і ангажоване явище;

3) врахуйте, що проблема «православної єдності» постане на порядок денний Грузинської Церкви, коли вона оголосить канонічне спілкування з т.зв. «Українською Православною Церквою» (МП), яка зараз знаходиться поза всяким канонічного поля і є єдиною сприятливою платформою колоніальної та експансивної ідеології Кремля, з точки зору її автокефальної легітимізації (історично-канонічна підстава, якої позбавлена ​​Московська Патріархія).

Виходячи з вищевикладеного, стверджуємо, що лист, надісланий голові Української Православної Церкви, митрополита Епіфанію, є привітанням від імені не тільки богословів, а й «представників громадськості». Виходячи з цього, неможливо, щоб особи, які відправляли привітання, були б тільки богословами. Те, що не всі з них виявилися богословами (як вам говорили), не означає, що представникам християнської громадськості заборонено висловлювати свою думку, позицію й аргументацію. Думаємо, що навпаки, це навіть обов'язково!

З Ваших нинішніх реплік, а також з недавніх заяв митрополита Іларіона випливає, що Грузинська Патріархія є вашим союзником і латентним прихильником, що Ви відкрито і намагаєтеся використовувати [проти ПЦУ]. Однак, незважаючи на системні проблеми, висловлюємо надію, що Святий Синод Грузинської Церкви засудить Ваше конспірологічне угоду з окремими її представниками, яких Ви і Ваші вищі соратники вважаєте своєю опорою!

З повагою,

богослови: Георгій Тигінашвілі, Звіад Цабадзе, Ладо Нарсія, Бека Міндіашвілі, Гоча Барнов, Гурам Лурсманашвілі, Давид Тинікашвілі, Георгій Гвелесіані, Ладо Цитлідзе, Георгій Гегучадзе, Георгій Надірашвілі, Дато Небієрідзе, Ніколоз Гонгадзе, Вано Шошиашвілі, Бесаріон Ліпартеліані, Володимир Чикобава, Леван Зивщзивадзе, Іраклі Кікачеїшвілі;

вчитель богословських предметів – Отар Схиладзе;

політолог – Бакар Надараіа;

мистецтвознавець – Ростом Качахідзе;

магістр християнської філософії Бесик Машава;

парафіянка церкви – Ірина Дзадзаміа.

Нагадаємо, що раніше Гузинська патріархія вже дала різку відсіч з приводу одіозного інтерв'ю митрополита Волоколамського Іларіона (Алфеєва), в якому він заявив, що ГПЦ з солідарності ніколи не визнає ПЦУ і не піде на розрив стосункв з РПЦ, яка, в свою чергу, нібито з солідарності з ГПЦ відмовилася від участі в Критськом Всеправославному Соборі.