Глава Церкви Чехії і Словаччини з запізненням зажадав собору з українського питання – інтернет-видавництво Церкваріум
21
Чт., жовт.

Глава Церкви Чехії і Словаччини з запізненням зажадав собору з українського питання

Помісні церкви

Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка
 

 Відповідь на лист патріарха Кирила з'явилась вже після рішення Константинополя про автокефалію Української Церкви

16 жовтня на офіційному сайті Церкви Чеських земель і Словаччини з'явилась відповідь на запит патріарха Кирила про проведення Всеправославної наради з українського питання. Чому митрополит Ростислав (Гонт), який підписав цю відповідь, так довго тягнув з його публікацією - питання риторичне.

Переклад з чеської - Ілля Бєй

Відповідь митрополита Чеських земель і Словаччини Ростислава на лист патріарха Московського і всієї Росії Кирила

м. Прешов, 11 жовтня

Ваша Святосте, улюблений співбрат і співслужитель у Господі!

Вітаю Вас від усього серця і бажаю кріпості сил в цей нелегкий для Російської православної церкви і світового Православ'я час.

Відповідаючи на Ваш лист від 01 жовтня 2018 р., хочу Вас запевнити, Ваша Святосте, про свою незмінну позицію щодо грубого втручання державної влади у внутрішнє життя православної Церкви в Україні, про яку Священний Синод нашої помісної Церкви ясно висловився на своєму останньому засіданні 12 червня 2018 р.

Світове православ'я визнає єдиного канонічного представника Української православної церкви - блаженнійшого митрополита Київського і всієї України Онуфрія. Цей факт при всіх присутніх багаторазово згадував і підтверджував всесвятіший представник Великої Христової Церкви Константинополя - вселенський патріарх Варфоломій на Синаксисі представників помісних православних Церков, що відбувся в Шамбезі (Швейцарія) 21-27 січня 2016 р. Тому будь-яка спроба легалізувати українських розкольників з боку державної влади повинна бути рішуче засуджена всіма представниками помісних православних Церков.

З братньою Україною нас об'єднує не тільки близькість кордонів, а й кровна спорідненість жителів Підкарпатської Русі, і ми з болем у серці дивимося на тяготи наших українських братів - братів не тільки по вірі, але і по крові.

Оскільки православна Церква ґрунтується на принципі соборності, ми глибоко переконані, що будь-які конфліктні ситуації і спірні питання, які загрожують єдності Православ'я, будуть вирішені соборно, в точній відповідності до загальноприйнятих церковних традицій і священних канонів.

З братською у Господі любов'ю,

† Ростислав,

архієпископ Пряшівський,

митрополит Чеських земель і Словаччини