Філарет: Київський патріархат – це стовбур, ПЦУ - гілка на ньому – інтернет-видавництво Церкваріум
17
Пт., вер.

Філарет: Київський патріархат – це стовбур, ПЦУ - гілка на ньому

Помісні церкви

Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка
 

Почесний патріарх не зміг змиритись з новою реальністю

Почесний патріарх Філарет, керуючий єпископ Київської єпархії ПЦУ, дав інтерв'ю виданню "Главком", в якому озвучив багато тез щодо своїх подальших дій.

Зокрема, на питання, чи буде відродження Київського патріархату розколом, він відповів негативно. На його думку, Київський патріархат не може відколотись від ПЦУ, адже "Київський патріархат – це стовбур, який має глибоке коріння. А ПЦУ – це гілка на цьому стовбурі. То може стовбур відокремитися від гілки?".

Сам Філарет не вважає, що він розділяє церкву, а ініціатором розділення вважає митрополита Київського і всіє України Епіфанія.

"Що він робить? Він примусив усі єпархії перереєструвати свої статути Київського патріархату на ПЦУ. І зараз уже йде процес перереєстрації парафій. Для чого? Щоб ліквідувати Київський патріархат".

При цьому Філарет визнав, що підзвітна йому Київська єпархія не перереєструвала свій статут в юрисдикцію ПЦУ.

Нагадаємо, що це призводить до того, що парафії єпархії не можуть внести корективи у свої статути.

З точки зору еклезіології не може бути канонічно визнаної митрополії в складі невизнаного патріархату. Але саме таку еклезіологічну конструкцію пропонує почесний патріарх.

Зараз митрополит Філарет намагається в будь-який спосіб реанімувати Київський патріархат задля повернення своєї влади та збереження патріаршого титулу.