Єрусалимський патріарх освятить храм в Катарі – інтернет-видавництво Церкваріум
26
Вт., жовт.

Єрусалимський патріарх освятить храм в Катарі

Помісні церкви

Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка
 

Це може спричинити новий конфлікт з Антіохійським патріархатом

Як повідомляє офіційний сайт Єрусалимської патріархії, патріарх Феофіл ІІІ з 21 по 24 лютого знаходиться в Катарі, де на 22 лютого заплановано освячення ним храму на честь преподобного Ісака Сиріна. Подробиці цієї події будуть оголошені найближчим часом.

Як відомо, юрисдикційна належність Катару є конфліктним питанням між Єрусалимським та Антіохійським патріархатами. Конфлікт почався з того, що у 2004 році в закритій зоні столиці Катару Дохи було організовано дві парафії – на честь прп.Ісака Сиріна та вмч. Георгія. Хоча Аравійський півострів (де і розташований Катар) згідно з патріаршою титулатурою належить до канонічної юрисдикції Антіохійської церкви, для звершення богослужінь в цих громадах їхніми спонсорами (греками) було запрошено священиків саме Єрусалимського патріархату. Це спричинило протест з боку арабізованої Антіохії, яка пізніше припинила спільне євхаристичне та молитовне спілкування з Єрусалимом. Вирішити конфлікт силами залучених помісних церков та Константинополя не вдалось. Це стало причиною неявки представників Антіохійського патріархату на Всеправославний собор на Криті у 2016 році.

Оголошення про освячення храму в одній зі спірних парафій саме Єрусалимським патріархом може означати готовність Єрусалиму боротись за вплив в цьому регіоні та не йти на поступки.

Але навряд чи таке рішення могло бути ухвалено без врахування міжцерковних наслідків. Адже Антіохійський патріархат є однією з помісних церков, яка рішуче встала на сторону РПЦ з українського питання. Чи є катарський вояж патріарха Феофіла демонстрацією прихильності з боку Константинополя, який втомився від одіозних заяв патріарха Іоанна Х щодо неканонічності створення ПЦУ?

Пікантності ситуації додає те, що все це відбувається напередодні Великодня, коли, як відомо, російський телеканал НТВ демонструє сходження благодатного вогню в храмі Гроба Господнього в Єрусалимі. Як повідомив голова російського фонду Андрія Первозванного, цього року немає причин для бойкотування цієї церемонії: благодатний вогонь буде привезено до Росії. Отже, цілком ймовірно, що РПЦ не стане конфліктувати з Єрусалимом найближчим часом через Катар. Будемо слідкувати, як розгортатимуться події.