Єпископат Грузинської Церкви підтримує українську автокефалію – інтернет-видавництво Церкваріум
26
Вт., жовт.

Єпископат Грузинської Церкви підтримує українську автокефалію

Помісні церкви

Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка
 

10 грузинських єпископів публічно виступили на стороні ПЦУ, а скільки ще не публічно?

Всупереч усім запевненням російської пропаганди і обережною офіційною позицією Грузинської православної церкви, все більше її єпископів відкрито висловлюють свою підтримку Православній Церкві України.

Питання щодо визнання ПЦУ буде вирішуватися на Синоді Грузинської церкви, який складається з 46 правлячих архієреїв і предстоятеля ГПЦ католікоса-патріарха всієї Грузії. Фактично Синод у Грузії це аналог Архієрейського Собору.

На цей час вже оприлюднено чимало коментарів грузинських єпископів, які закликають керівництво своєї церкви, взяти, нарешті, на себе сміливість, і підтримати Україну, а грузинських політиків – позбутися малодушності.

Ми зібрали фрагменти їхніх виступів в інтерв’ю, на проповідях та інших публічних заходах з питання визнання ПЦУ.

Першим привітав Православну Церкву України з отриманням автокефалії митрополит Шемокмедській Йосиф (Кіквадзе): «Я вважаю, що Україна заслуговує на те, щоб мати автокефальну церкву, оскільки вона століттями боролася за те, щоб отримати незалежність і автокефалію. Їх устремління ще більше зміцнять християнське православну єдність». Він також досить різко виступив проти «духовного рабства» українців і їх підпорядкованості Росії.

Митрополит Цілканській і Душетський Зосима (Шіошвілі) перед Синодом ГПЦ у грудні 2018 р. заявив: «У січні буде оприлюднено постанову Вселенського Патріарха і наша церква прийме рішення. Зараз ми утрималися. Грузинська церква підтримає автокефалію Української Православної Церкви».

Митрополит Потійський і Хобійській Григол (Бербічашвілі) під час проповіді наголосив, що «процеси, що відбуваються в Україні, створюють надзвичайну можливість для єдності тих, хто представляє Грузію у майбутньому цивілізованому людстві і для виявлення зазнають ностальгії повернення у минуле. Тема України є одним із серйозних вододілів між минулим і майбутнім. Якщо страх засліпить нас і відведе у невірному напрямі, то вільний світ зруйнується поза всякими сумнівами, і на довгий час будуть поховані прагнення до свободи і незалежності». Повний текст проповіді можна прочитати на офіційній сторінці Потійської і Хобійської єпархії ГПЦ у Facebook.

Як вже раніше писав Cerkvarium митрополит Чкондідського Петро (Цаава) підтримав українську автокефалію: «Україна, 40-мільйонна незалежна країна, звичайно ж, як я особисто вважаю, повинна мати незалежну церкву. Україна не повинна церковно підкорятися першому єрархові країни-агресора».

Не відстає від своїх побратимів і єпископ Бельгійський і Нідерландський Досифей (Богверадзе): «Що стосується питання автокефалії Української православної Церкви, то Грузинська православна Церква або повинна бути на стороні канонічної і історичної справедливості, або визнати політичний тиск Росії».

Єпископ Західно-Американський Савва публічно заявив, що віддасть свій голос на підтримку визнання автокефалії Православної Церкви України.

Раніше підтримку автокефалії ПЦУ висловили митрополит Цуртавській Вахтанг (Ахвледіані), архієпископ Дманісській Зінон (Іараджулі), єпископ Маргветській і Убісській Мелхиседек (Хачидзе) і єпископ Бодбійській Яків (Якобашвілі).

Характерно, що навіть відверто промосковський ресурс Расколам.нет визнав, що у цьому питанні Грузинська церква все активніше виступає на стороні України (у термінології цього сайту – «стався серйозний розкол через українську автокефалію»).

Редакція Cerkvarium вважає, що Грузинська Церква визнає автокефалію ПЦУ, питання тільки у термінах. Є ймовірність, що на черговому Синоді ГПЦ питання визнання буде відкладено. Хоча серед синодалів чимало симпатиків України. Офіційно відомо про 10 з 46, а скільки неофіційно? Більш того, на підставі кількох факторів ми можемо стверджувати, що єпископат Грузинської Церкви переорієнтувався з Москви на Захід.