Елладська церква несамостійна та не має повноцінної автокефалії, - митрополит Іларіон Алфеєв – інтернет-видавництво Церкваріум
21
Чт., жовт.

Елладська церква несамостійна та не має повноцінної автокефалії, - митрополит Іларіон Алфеєв

Помісні церкви

Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка
 

В РПЦ таки почали гальмувати на поворотах

В РПЦ починають шукати засоби не припиняти євхаристійне спілкування з Елладською церквою через її вже офіційне визнання ПЦУ за допомогою надсилання мирних грамот. Голова ВЗЦЗ МП митрополит Волоколамський Іларіон Алфеєв надав дуже чудернацький коментар, де дозволив собі досить зневажливі епітети на адресу ЕПЦ в стилі "лежачих не б'ють". Про це повідомив наближений до УПЦ МП ресурс СПЖ з посиланням на агенцію Інтерфакс.

"Ми шкодуємо про те, що Елладська церква прийняла таке рішення, але ми розуміємо, що Елладська церква несамостійна - немає повноцінної автокефалії, повноцінної самостійності, половина її ієрархів взагалі є ієрархами Константинопольського патріархату, своєю якоїюсь зовнішньої політики у неї немає, тому вона завжди рухається у фарватері Константинопольського патріархату". 

При цьому митрополит Іларіон висловив надію на те, що "жодна інша помісна Церква не буде наслідувати цей сумний приклад".

А напередодні ситуацію з отриманням в ПЦУ мирних грамот від архієпископа Афінського Ієроніма прокоментував заступник Алфеєва протоієрей Миколай Балашов - і теж в дуже нетривіальних формулюваннях: "Вважаю, слід належним чином переконатися в достовірності інформації, що надходить. Якщо вона підтвердиться, з необхідністю настануть канонічні наслідки, про які йшла мова в прийнятій 17 жовтня заяві Священного Синоду".

Будемо спостерігати за розвитком подій.