Екзарх біларуської філії РПЦ назвав Вселенського патріарха розкольником – інтернет-видавництво Церкваріум
27
Пн., вер.

Екзарх біларуської філії РПЦ назвав Вселенського патріарха розкольником

Помісні церкви

Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка
 

Митрополит Павло неодноразово відзначався іскрометними мемами

Патріарший Екзарх всієї Біларусі, митрополит Мінський і Заславський Павло в передачі "Бесіди з владикою Павлом" оголосив Вселенського патріарха Варфоломія розкольником через те, що останній вступив в канонічне та євхаристичне спілкування з розкольниками (мається на увазі ПЦУ). Це відбулось після запитання вірянки, яка пояснила, що вона ходила в храм Константинопольського патріархату в Анталії, і тепер не знає, що робити росіянам в ситуації розриву євхаристичного спілкування між Константинополем та РПЦ. 

"Вибачте, мужики ряджені служать з ним. І який же він після цього православний єпископ та православний патріарх?". При цьому Павло зробив комплімент колишньому патріарху Філарету: "Навіть Денисенко говорить, що Епіфаній безблагодатний і просто мужик".

Також Павло пообіцяв тим росіянам, які за кордоном зіткнулись з труднощами через конфлікт Константинополя та РПЦ, що ці труднощі тимчасові, і РПЦ піклується про них, засновуючи нові парафії, треба тільки потерпіти.  Фактично патріарший екзарх оголосив усіх росіян за кордоном вірними РПЦ, хоча до того РПЦ всіляко доводила, що в церкві не має бути етнічного поділу, і необхідно підпорядковуватися місцевим єпископам. Виходить, що всі діаспори мають підпорядковуватись саме за етнічною ознакою своїм національним помісним церквам.

Павло вже відзначався екстравагантними заявами, за що свого часу отримав прізвисько "кранік чорнобильський". Погрожуючи Європі та Америці, яких він вважає ініціаторами "помаранчевих революцій" на пострадянському просторі, митрополит російського походження сказав: "У Росії є велика кількість засобів масового знищення - і атомна, і бактеріологічна зброя. І я повинен сказати, що для багатьох наших людей, на відміну від американців, життя виїденого яйця не варте. Будуть нам дошкуляти, наш народ відчайдушним стане, якщо його загнати в кут, нам нічого не залишиться, як відкрити Чорнобильський краник".

Нагадаємо, що жодна з помісних церков не розірвала стосунки з Константинополем і її єпископи та священники продовжуть співслужити. Отже, за логікою митрополита Павла, вони теж всі розкольники, з якими у РПЦ не може бути канонічного спілкування. Ось це відео (з 24:38 хвилини)