Чому інші церкви не можуть ігнорувати український Томос? ‒ пояснення від грецького митрополита – інтернет-видавництво Церкваріум
19
Нд., вер.

Чому інші церкви не можуть ігнорувати український Томос? ‒ пояснення від грецького митрополита

Помісні церкви

Рейтинг користувача: 4 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаНеактивна зірка
 

Як би Москва не хотіла цього

Митрополит Навпактський Ієрофей (Елладська Церква) у листі до керівництва своєї Церкви розповідає про хитросплетіння міжправославних стосунків та пояснює чому інші церкви не можуть просто так взяти і проігнорувати Томос про автокефалію Православної Церкви України.

Автокефалії 4 давніх патріархатів та Кіпрської церкви затверджувались Вселенськими Соборами. Усі ж інші постали у наслідок рішення Вселенського патріархату. Тому, якщо хтось заперечує право Константинополя надати автокефалію Україні ‒ тоді заперечуються автокефалії усіх 11 новітніх автокефальних Церков, починаючи від Російської.

Навіть пропозиції окремих церков винести питання України на Всеправославний Собор є примарними, оскільки спочатку на Всеправославному рівні мають бути затверджені та узгодженні ті автокефалії, які були надані особисто Вселенським патріархатом. Це Грузинська, Елладська, Румунська, Сербська, Болгарська, Польська, Албанська та Чеська церкви. А вже потім можна ставити питання про визнання чи невизнання Православної Церкви України.

Більше того, у Томосах низки церков вказується, що питання міжправославних відносин, до якого зокрема входить і визнання ПЦУ та налагодження з нею стосунків, повинні узгоджуватись автокефальною церквою з Вселенським патріархатом. Це, зокрема, стосується  Елладської, Польської, Албанської та Чеської Церков.

Також, оскільки так і не було сформовано на всеправославному рівні механізм надання автокефалії, то Вселенський патріарх скористався звичаєвим правом, тобто надав автокефалію так, як він це вже робив раніше.

Повний текст листа митрополита Навпактського Ієрофея в екслюзивному перекладі є на сайті Cerkvarium.