Будь-які твердження про "відплату" Вселенському патріарху за томос від ПЦУ - брехня і наклеп: офіційна заява – інтернет-видавництво Церкваріум
19
Нд., вер.

Будь-які твердження про "відплату" Вселенському патріарху за томос від ПЦУ - брехня і наклеп: офіційна заява

Помісні церкви

Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка
 

Керівництво УПЦ МП все більше заплутується в тенетах власної брехні

На фейсбук-сторінці Вселенського патріархату оприлюднено його заяву від імені відділу громадських зв'язків, в якому всі звинувачення на адресу Вселенського патріарха з боку керуючого справами УПЦ МП митрополита Бориспільського Антонія Паканича про хабарі за томос та побори з кожної української парафії на користь Константинополя названі наклепом. Cerkvarium представляє неофіційний переклад цього тексту.

Відділ громадських зв'язків про образливі заяви проти Вселенського Патріархату

14 липня 2019 року

Після запитань журналістів у зв'язку з образливими заявами проти Вселенського Патріархату, які нещодавно зробив високопоставлений представник автономного представництва Московського патріархату в Україні, керівник відділу преси та громадських зв'язків Вселенського Патріархату Нікос Папахрісту заявив:

Твердження або відомості, від кого б вони не виходили, про те, що Вселенський Патріархат, для того, щоб дарувати Томос про автокефалію Православній Церкві України, нібито просив і отримав, або вимагає будь-якого виду відплату економічну чи іншого роду, від політичних або церковних осіб, є абсолютно неправдивими, необґрунтованими та наклепницькими. У той же час такого роду твердження є вкрай образливими для Матері Церкви Константинополя, від якої отримали автокефалію з аналогічними, подібними процедурами ще дев'ять помісних Церков, включаючи і московську.

Характерно, що Вселенський Патріарх у своїй недавній проповіді, згадавши надання автокефалії Православній Церкві України, зазначив, що: "правильна еклезіологічна відповідь, яку дав Вселенський Патріархат, була і завжди заснована на віковому переданні Церкви, натхненної Євангелієм, з повагою до священних канонів, та вільно від будь-якого політичного та дипломатичного тиску. Дійсно, це має стати зрозумілим в світлі звинувачень і дезінформації, яка ходить в Мережі (Інтернет), і відомих fake news, що використовуються проти канонічних прав Вселенського Патріархату".

Нагадуємо також всім зацікавленим, що 6 січня 2019 року Вселенський Патріарх Варфоломій надав Томос про автокефалію Блаженнішому митрополиту Київському і всієї України Епіфанію, предстоятелю Православної Церкви України, яка виникла після об'єднавчого собору 15 грудня 2018 г. З того дня автокефальна Церква України є абсолютно самокерованою і має свободу, і вирішує свої внутрішні питання відповідно до судження та рішення свого священного Синоду. Її зв'язок з Першопрестольною Церквою Константинополя - це зв'язок Матері і дочки, сильний духовний союз, який зберігся у віках, з часу хрещення св.Володимира і донині. Цей зв'язок не зможуть похитнути, хоча деякі намагалися і намагаються зараз, очевидно для своїх цілей, так як Церква Мати Константинопольська завжди піклується з жертовним духом і самозреченням про своїх духовних чад.