Болгарський митрополит заборонив причащатися вірянам ПЦУ – інтернет-видавництво Церкваріум
26
Сб., лист.

Болгарський митрополит заборонив причащатися вірянам ПЦУ

Помісні церкви

Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка
 

Протистояння в БПЦ продовжується

Сьогодні в групі facebook "Zadrugata" було опубліковано скандальну інформацію. Видання свідчить, що священик Євгеній Янакієв з Слівенської єпархії Болгарської Православної Церкви не допустив до Євхаристійного народу Православної Церкви України (ПЦУ). Це сталося під час Літургії 9 червня 2019 року в церкві «Різдво Пресвятої Богородиці», м. Поморіє, де відбувся Міжнародний фестиваль православної музики „Свята Богородиця Достойно Є”. Про це у фейсбуці повідомила місцева журналістка, співробітниця Болгарського народного радіо. 

Під цим постом різні люди висловлюють своє обурення тим, що сталося. Ті, хто був присутній на Літургії, говорять, що митрополит Йоанікій (правлячий єпископ Сливенської єпархії) заборонив людям з ПЦУ брати участь у фестивалі православної музики, якщо вони не є членами УПЦ МП. Цікаво, що керівником секретаріату фестивалю є митрополит Старозагорський Кипріан. 

Кажуть, що митрополит Йоанікій також заборонив членам ПЦУ входити до храму. За інформацією з наших джерел, в церковних колах Болгарії люди обурюються митрополитом Сливенським Йоанікієм. Він відомий своїми екстремальними і неправославними поглядами. І русофіли-священики його єпархії роблять те, що хочуть. 

Єпископ Ієрофей, перший помічник (вікарій) Сливенського митрополита підтвердив, митрополит Йоанікій надіслав циркулярний лист священикам своєї єпархії, що забороняв їм допускати до Євхаристії членів ПЦУ. Єпископ Ієрофей говорить, що священик Євгеній не перевищував своїх повноважень, але виконав указ митрополита. 

Можна припустити, що така канонічна жорсткість пояснюється тим, що Болгарська церква досі не винесла свого рішення по визнанню ПЦУ. Проте немає інформації, що подібні циркуляри було розіслано і в інших єпархіях БПЦ.

Сьогодні в БПЦ відбуваються дуже серйозні дебати щодо ПЦУ. Так, митрополит Видинський - представник проросійської партії - їздив до Москви, де підтримав РПЦ. У відповідь прихильник України митрополит Пловдивський їздив до Стамбула, де оголосив думку митрополита Видинского його власною позицією, яка не співпадає з позицією всієї БПЦ. Потім Сиинод БПЦ підтвердив правоту Пловдивського єпископа, на що Видинський митрополит видав промову на свій захист.

За наслідками конфлікту Пловдивський та Видинський митрополити оголосили про розрив євхаристійних стосунків між собою.

Свого часу БПЦ була великим прихильником РПЦ. Навіть промайнула інформація, що митрополит Старозагорський Кіприан на проросйському мітингу в Казанлику в 2017 році на так званому "соборі русофілів" освятив прапори "ДНР". Сьогодні цей митрополит очолює богословську комісію з вивчення українського церковного питання. Митрополит Сливенський Йоанікій належить до так званого проросійського угруповання в БПЦ.